Ogłoszenia parafialne (10 lutego 2019 r.)

 1. Przeżywamy dziś V Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie NMP
  z Lourdes (Światowy Dzień Chorego); czwartek święto św. św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy oraz św. Walentego – patrona osób chorych na epilepsję czyli zakochanych.
 2. Jutro we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes w Światowy Dzień Chorego Msza św. z namaszczeniem chorych o godz. 12.00. Przypominamy, że sakrament chorych nie jest koniecznym środkiem do osiągnięcia zbawienia wiecznego. Kodeks prawa kanonicznego podaje, że „namaszczenia chorych można udzielić wiernemu (a więc osobie ochrzczonej), który po osiągnięciu używania rozumu znajdzie się w niebezpieczeństwie śmierci na skutek choroby lub starości”. Niebezpieczeństwo śmierci istnieje wówczas, gdy choroba jest poważna, jakkolwiek nie bardzo ciężka i stwarza prawdopodobieństwo śmierci chorego. Jest to zatem wierny znajdujący się w stanie prawdziwej słabości fizycznej. Gdy mówi się o chorych, nie można wśród nich zapominać o tych, którzy mają się poddać niebezpiecznej operacji. Obrzędy sakramentu chorych wyjaśniają, że „przed operacją można udzielić namaszczenia chorych, jeśli przyczyną operacji jest niebezpieczna choroba”. Prosimy zatem,
  aby wzorem lat ubiegłych do namaszczenia podchodziły osoby naprawdę do tego predestynowane, a nie wszyscy obecni
  w kościele.
 3. W najbliższy w czwartek o godz. 10.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie w ramach Klubu Seniora.
 4. W dniach 14-28 lipca 2019 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy. W programie m.in.
  La Salette, Lourdes, Fatima, Santiago de Compostela, Saragossa. Koszt pielgrzymki 1500 zł + 530 euro. Plan pielgrzymki wisi w gablocie. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej (najlepiej bezpośrednio u Proboszcza, który będzie duchowym opiekunem pielgrzymki).
 5. W sobotę 16. lutego, przed Mszą św. wieczorną zostanie odprawione comiesięczne nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 7. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Zofia Goszka. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…