Ogłoszenia parafialne (10 maja 2020 r.)

 1. Dziś przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w środę wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej; w czwartek święto św. Macieja, Apostoła; w sobotę święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
 2. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, idąc za wskazaniami Soboru Watykańskiego II i Prefekta Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, od dzisiaj, w każdą II niedzielę miesiące będziemy odprawiali Msze święte „ad orientem”.
 3. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa.
 4. W środę 13 maja pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00.
 5. W piątek o godz. 18 Msza „ministrancka”. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na fundusz ministrancki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Informujemy, że bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się na jesień i prawdopodobnie będzie połączone z odpustem parafialnym Matki Bożej Różańcowej.
 7. W dalszym ciągu zawieszone są wszelkie spotkania w parafii. Osoby osłabione z powodu wieku, chore, z objawami infekcji prosimy o nie uczestniczenie w nabożeństwa oraz w Mszach św. Zawieszone są także bezpłatne porady prawne.
 8. Informujemy, że nasza parafia otrzymała z Ministerstwa Kultury dotację na remont wieżyczek przy głównym wejściu do kościoła w kwocie 50 tys. zł. W związku z tym, że potrzebujemy na wkład własny drugie tyle, w najbliższym czasie przedstawiciele Rady Parafialnej (w związku z obecną sytuacją) staną z puszkami, a my będziemy Was prosić o pomoc.
  W ostatnim czasie z przedstawicielami Rady Parafialnej dokonaliśmy podsumowania zbiórki złota na korony dla NMP. Ofiarodawcy złożyli razem 493 gramy (złoto +kamienie).
 9. Do nabycia nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.