Ogłoszenia parafialne (10 marca 2019 r.)

 1. Przeżywamy dziś I Niedzielę Wielkiego Postu.
 2. Droga Krzyżowa w naszej parafii w piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
  Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do licznego udziału.
 3. W ramach Klubu Seniora w poniedziałek gimnastyka dla seniorów zgodnie z harmonogramem, w czwartek i piątek „warsztaty robienia plam na Niedzielę Palmową”. W czwartek o godz. 10.00, w piątek o godz. 15.00.
 4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 24-27.03.2019r. Poprowadzi je ks. Robert Lewandowski. Główną postacią tych rekolekcji będzie św. Józef. Program podamy za tydzień. Serdecznie zapraszamy.
 5. W dniach 14-28 lipca 2019 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy. W programie m.in. La Salette, Lourdes, Fatima, Santiago de Compostela, Saragossa. Koszt pielgrzymki 1500 zł + 530 euro. Plan pielgrzymki wywieszony w gablocie. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej (najlepiej bezpośrednio u ks. Proboszcza, który będzie duchowym opiekunem pielgrzymki).
 6. Trwa zbiórka złota na korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus z obrazu Białokamieńskiej Pani. Wzór koron zaakceptowany przez Księdza Biskupa i Panią Konserwator Zabytków w gablocie parafialnej.
 7. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w co najmniej trzech nabożeństwach Drogi Krzyżowej i trzech nabożeństwach Gorzkich Żali. Z końcem marca upłynie termin dostarczania do ks. Macieja odpisów z aktów chrztu. Odpisy będą sprawdzane w niedzielę 31. marca. Mogą znajdować się w indeksie komunijnym lub na osobnym blankiecie.
 8. W ramach wielkopostnych uczynków miłosierdzia w środę 13. marca o godz. 13.30 sprzed kościoła wyruszymy z modlitewną ciszą na stary cmentarz ewangelicki znajdujący się przy ul. Brygady Górniczej. Tam odmówimy modlitwy za zmarłych
  i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 9. W naszym kościele od I niedzieli Wielkiego Postu (czyli od dzisiaj) znajduje się puszka na jałmużnę wielkopostną. Składana do niej jałmużna wielkopostna posłuży na zakup żywności dla najbardziej potrzebujących. Pod koniec Wielkiego Postu członkowie Rady Parafialnej dokonają podliczenia ofiar, po czym zakupi się odpowiednie produkty.
 10. W sobotę 16. marca, przed Mszą św. wieczorną zostanie odprawione comiesięczne nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
 11. Od grudnia z różnych powodów, powstałych niezależnie od nas, mamy problemy z wywozem śmieci z cmentarza parafialnego (m. in. zamknięto dwa wysypiska śmieci). Przepraszając za ten stan rzeczy informujemy, że jesteśmy blisko rozwiązania tego problemu i mamy nadzieję na podpisanie wreszcie, w tym tygodniu, umowy z nową firmą zajmującą się wywozem odpadów komunalnych. Wszystkich martwiących się obecnym stanem rzeczy jeszcze raz przepraszamy.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, „l’Osservatore Romano”, „Apostolstwo chorych”.