Ogłoszenia parafialne (10 września 2017 r.)

 1. Przeżywamy XXIII Niedzielę zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi; w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma; w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  w piątek w Wałbrzychu uroczystość Najświętszej Maryi Panny Bolesnej – Patronki Miasta; w sobotę św. św. Męczenników Korneliusza i Cypriana.
 2. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Wilna, która odbędzie się w dniach od 10-14 października br. Koszt 590 zł i 65 euro. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 3. W dniu dzisiejszym w naszej parafii odbywa się festyn związany z urodzinami Matki Bożej. Rozpoczyna się on mszą św. o godz. 12.00 i trwać będzie do mszy wieczornej, po której dla chętnych będzie jeszcze zorganizowane ognisko. Wśród przedmiotów przeznaczonych do licytacji na festynie jest m.in. figura Matki Bożej Fatimskiej i złote kolczyki. Losowanie nagród głównych loterii fantowej o godz. 17.30. Nagrodami są: jednoosobowa 9 dniowa wycieczka do Francji na Lazurowe Wybrzeże, Telewizor, radio samochodowe, robot kuchenny, komplet zegarków. Fundatorami nagród głównych są Biuro Juventur, Państwo Łucja i Kuba Pachacz, Pani poseł Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Ks. Maciej Sroczyński. Sklep Intermarche ufundował dla nas 50 kg. kiełbasy. Państwo Frąckowiakowie zaopatrzyli nasz festyn w pieczywo. Pan Ryszard Nowak i ekipa Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień przygotowali fanty za aukcję oraz kulinarne specjały. Dziękujemy wszystkim parlamentarzystom i samorządowcom za wszelkie wspieranie naszej parafii, zwłaszcza w pracach remontowych. Wszystkich sponsorów obejmujemy naszą modlitwą i wszystkim tym już wymienionym oraz tym jeszcze nie wymienionym podziękujemy pisemnie i w ramach ogłoszeń za tydzień. Zachęcamy do licznego udziału w zabawie przypominając, że środki zebrane przy okazji festynu zostaną wykorzystane na prace remontowe.
 4. Dnia 12 września o godz. 17.30 w parafii p.w. św. Józefa Robotnika zostanie odprawiona msza św., podczas której JE Ks. Bp Ignacy Dec poświęci tablicę upamiętniającą tutejszy świat pracy.
 5. W naszej parafii została zawiązana nowa grupa formacyjna – oaza dla dorosłych. Na pierwszym spotkaniu było 7 osób. W dalszym ciągu zapraszamy wszystkich dorosłych pragnących pogłębiać swoje życie duchowe na spotkania oazy. Kolejne spotkanie w najbliższą środę 13 września po nabożeństwie fatimskim.
 6. Po wakacyjnej przerwie powróciły do naszej parafii darmowe porady prawne, które odbywają się w każdy wtorek o 17.00.
 7. W środę nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono mszą św. o godz. 18.00, a zakończy różańcem i procesją fatimską po eucharystii. Na nabożeństwo prosimy przynieść świece, dla chętnych przygotowaliśmy ok. 40 kompletów świec z kapturkami i tekstem pieśni fatimskiej po 2 zł sztuka.
 8. Trwa nowenna przed uroczystością Matki Bożej Bolesnej. Centralna uroczystość 15 września o godz. 18.00 w Kolegiacie Aniołów Stróżów. W ramach nowenny nasza parafia została poproszona o odprawienie mszy św. 14 września
  o godz. 20.00 w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Zapraszam wszystkich chętnych na tę mszę św.
 9. W piątek na godz. 16.30 zapraszamy osoby starsze na spotkanie z naszym dzielnicowym Panem mł. asp. Tomaszem Aleksandrowiczem, który będzie omawiał zagrożenia na jakie narażone są osoby starsze. Spotkanie odbędzie się na plebanii, a jeśli będzie dużo frekwencja w domu katechetycznym.
 10. Za tydzień 17 września w Sali Widowiskowej Aqua Zdrój odbędzie się uroczysta gala „Nasi Bohaterowie” podczas której medalem „Pro Patria” zostanie uhonorowany Pan Józef Obacz – żołnierz wyklęty. Wstęp wolny za okazaniem zaproszenia, które można odebrać w zakrystii.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafianek śp. Krystyny Cegiełka oraz Marty Anny Szynal: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.