Ogłoszenia parafialne (11 grudnia 2022 r.)

  1. Dziś III Niedziela Adwentu. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie Matki Bożej z Guadelupe; we wtorek wspomnienie św. Łucji a w środę św. Jana od Krzyża.
  2. Rozpoczynamy dziś rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Ks. Tomasz Kula – doktorant KUL Lublin. Polecamy modlitwie Księdza rekolekcjonistę. Plan rekolekcji jest następujący: dziś porządek niedzielny. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. o godz. 9:00 i 18:00. W tych dniach Mszy św. o godz. 7:00 nie będzie. Osoby, które zamówiły w tych dniach intencje na godz. 7:00 prosimy o kontakt w celu ewentualnej zmiany terminu. Spowiedź rekolekcyjna będzie w środę od 8:00 d0 9:00 i od 17:00 do 18:00.
  3. Wizyta duszpasterska w naszej parafii odbywa się na podstawie zgłoszeń (zaproszeń). Kartki, na których należy napisać nazwisko rodziny i adres, znajdują się w punkcie z prasą katolicką. Zgłoszenia zbieramy do 23 grudnia. Plan kolędy ogłosimy w Boże Narodzenie. Prosimy powiadomić osoby rzadziej chodzące do kościoła.
  4. W tym tygodniu Roraty dla dzieci od poniedziałku do środy o godz. 16:00. W czwartek i piątek o godz. 18:00. Zachęcamy dzieci by przynosiły na roraty lampiony.
  5. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30. Zachęcamy do uczestnictwa.
  6. Przypominamy, że chcemy zakupić na święta najpotrzebniejsze produkty dla rodzin z Ukrainy by wysłać im przed je świętami. Osoby chętne mogą złożyć na ten cel ofiary do 16 grudnia, do puszki z tyłu kościoła z napisem „Pomoc Ukrainie”.
  7. Spotkanie seniorów w piątek o godz. 10:00 w Domu Parafialnym.
  8. Spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I komunii św. w przyszłą niedzielę, 18 grudnia, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10:30. Natomiast młodzież przygotowująca się do bierzmowania swoje spotkanie będzie miała 15 grudnia po Mszy św. wieczornej.
  9. Opłatki do nabycia w zakrystii, kancelarii parafialnej oraz przy wyjściu z kościoła. Do nabycia są również świece Caritas w cenie: duże po 20 zł, małe po 10 zł.
  10. Za tydzień w sobotę o godz. 11:00 zbiórka ministrantów.