Ogłoszenia parafialne (04 grudnia 2022 r.)

1. Dziś II Niedziela Adwentu I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. W kalendarzu liturgicznym w środę wspomnienie św. Ambrożego, w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  2. W ubiegłą niedzielę taca na cele remontowe wyniosła 4314 zł. Od darczyńców indywidualnych otrzymaliśmy razem 1000 zł. Bardzo dziękujemy za wspieranie prac remontowych w naszym kościele.
  3. Wzorem lat ubiegłych wizyta duszpasterska w naszej parafii odbędzie się na podstawie zgłoszeń (zaproszeń). Kartki, na których należy napisać nazwisko rodziny i adres, znajdują się w punkcie z prasą katolicką. Zgłoszenia zbieramy do 23 grudnia. Plan kolędy ogłosimy w Boże Narodzenie. Kolędę rozpoczniemy po Świętach Narodzenia Pańskiego. Prosimy powiadomić osoby rzadziej chodzące do kościoła.
  4. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Zachęcamy dzieci by przynosiły na roraty lampiony.
  5. W ramach programu Rodzina Rodzinie w której uczestniczy nasza parafia chcemy zakupić na święta najpotrzebniejsze produkty dla rodzin z Ukrainy i wysłać im przed świętami. Ofiary na ten cel można składać do 16 grudnia do puszki z tyły kościoła z napisem „Rodzina Rodzinie”.
  6. Spotkanie seniorów w tym tygodniu odbędzie się we wtorek i piątek o godz. 10:00 w Domu Parafialnym.
  7. Ze względu na Barbórkę i wizytę Ks. Biskupa nieszpory niedzielne dzisiaj są odwołane.
  8. W przyszłą niedzielę, 11 grudnia, rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Ks. Tomasz Kula – doktorant KUL Lublin. Szczegółowy program rekolekcji podamy w przyszłym tygodniu.
  9. W dniu dzisiejszymi na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlili się w intencji górników z okazji wspomnienia św. Barbary – Patronki Górników. Mszy św. będzie przewodniczył bp Ignacy Dec. Współorganizatorem obchodów jest Instytut Jana Pawła II.
  10. W przyszłą sobotę o godz. 11:00 zbiórka wszystkich ministrantów na plebanii powiązana z kolędą. Obecność obowiązkowa.
  11. Opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii, kancelarii parafialnej oraz przy wyjściu z kościoła. Do nabycia są również świece Caritas w cenie: duże po 20 zł, małe po 10 zł.
  12. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Irena Stączek. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…