Ogłoszenia parafialne (11 listopada 2018 r.)

  1. Przeżywamy XXXII niedziele zwykłą. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza; we wtorek św. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polskich; w środę bł. Marii Luizy Merkert Założycielki Sióstr Elżbietanek; w sobotę św. Elżbiety Węgierskiej.
  2. Tak, jak w ubiegłych latach, opłatki w naszej parafii będą roznosiły Siostry Elżbietanki. Prosimy o życzliwe przyjęcie naszych Sióstr. Plan roznoszenia będzie podany za tydzień w niedziele.
  3. We wtorek, 13.listopada, po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.
  4. W najbliższy czwartek podobnie jak wzeszłym tygodniu spotkanie w ramach Klubu Seniora o godz. 15:00, na spotkaniu będzie Pani Joanna od stroików bożonarodzeniowych.
  5. W piątek 16. listopada, jak co miesiąc, zostanie odprawione nabożeństwo do św. Jana Pawła II po którym odprawimy Mszę św. ku czci Świętego.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  7. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Jan Matysek. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Komunikat Biskupa Świdnickiego w sprawie zbiórki ofiar do puszek

na rzecz organizacji wyjazdu młodzieży na Światowe Dni Młodzieży w Panamie

Drodzy Bracia i Siostry!

Podczas pamiętnych Światowych Dni Młodzieży w Polsce w 2016 roku papież Franciszek zaprosił młodych ludzi do „zejścia z kanapy” i wyruszenia w przygodę życia razem z Panem Bogiem. Na zakończenie zaprosił młodych całego świata na następne spotkanie, tym razem do Panamy. W tym roku pisząc Orędzie przed Światowymi Dniami Młodzieży w Panamie, zadał młodym ludziom pytanie: „Czy przyjmujecie wyzwanie?”. Młodzież z Polski wraz z duszpasterzami odpowiedziała na to pytanie. Od rozpoczęcia spotkania w Panamie dzielą nas tylko dwa miesiące, a już wiadomo, że Polacy stanowią największą grupę jaka z Europy uda się na Światowe Dni Młodzieży. Nasza diecezja także będzie reprezentowana przez delegację składająca się z 10 osób. Niestety, dużym utrudnieniem dla wyjeżdzających są wysokie koszty podróży. Nie może to jednak stanowić bariery, która uniemożliwi udział młodych ludzi z naszej diecezji w tak ważnym wydarzeniu. Dlatego w duchu solidarności proszę o wsparcie naszej młodzieży, aby móc podjąć wyzwanie, które stawia przed nimi papież Franciszek.

W związku z tym w niedzielę, 18 listopada br. odbędzie się we wszystkich kościołach naszej diecezji zbiórka ofiar do puszek. Jej celem będzie pokrycie części kosztów wyjazdu do Panamy, a tym samym dołożenie starań, aby Diecezja Świdnicka była obecna na Światowych Dniach Młodzieży, jako część wielotysięcznej rzeszy młodych ludzi z całego świata.

Jako Biskup Świdnicki z głębi serca dziękuję za zrozumienie i wsparcie finansowe. Za okazaną dobroć każdemu udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

Świdnica, 31 października 2018 r.

  + Ignacy Dec

Biskup Świdnicki