Ogłoszenia parafialne (11 marca 2018r.)

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu. W kalendarzu liturgicznym wspominamy we wtorek 5 rocznicę wyboru papieża Franciszka – dzień szczególnej modlitwy za obecnego Biskupa Rzymu; w piątek wspomnienie św. Patryka – Patrona Irlandii.
 2. Wielkopostne nabożeństwa pokutne w naszej parafii odprawiane są wg następującego porządku: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 09:00 oraz o godz. 17:30; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:30. Zachęcamy do licznego uczestnictwa. Za udział w tych nabożeństwach możliwość uzyskania odpustu zupełnego.
 3. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Włoch, jaką organizujemy z parafią św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie Słupcu. Pielgrzymka jest przewidziana w dniach 9-18.04.2018 r. zachęcamy do udziału. Osoby, które się już zapisały prosimy o wpłaty za pielgrzymkę.
 4.  W naszej parafii jest punkt pomocy przy wypełnianiu zeznań podatkowych PIT za 2017 rok z uwzględnieniem 1% odpisu od podatku na konto Fundacji „Nasza Przyszłość”. Punkt jest czynny na plebanii w każdą sobotę, godz. 10.00 – 11.30. W poniedziałki i środy po mszy św. wieczornej.
 5.  

  W dniu 16 marca po Mszy św. wieczornej comiesięczne nabożeństwo do św. Jana Pawła II z udziałem Instytutu Jana Pawła II z Wałbrzycha. Zachęcamy do modlitwy do naszego Ojca św. Na zakończenie błogosławieństwo relikwiami Papieża Polaka.

 6. Dnia 23 marca z naszej parafii ruszy – po raz pierwszy z Wałbrzycha – „Ekstremalna Droga Krzyżowa”. Jest to długa, około
  40 km nocna trasa, pokonywana w samotności lub w grupach do 10 osób, nacechowana milczeniem, modlitwą i medytacją. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 20:00 w naszym kościele.
 7. Dziś o godz. 16:00 spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania, a o godz. 17:00 z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 8. W zakrystii do nabycia świece Caritas (paschaliki) na stół wielkanocny w cenie 5 zł za sztukę.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowy numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”
 10. W minionym tygodniu w naszej parafii do wieczności odeszli śp. Lilianna Jastrzębska, Wiesław Bartczak, Józefa Jarząbek, Agnieszka Nowak i Elżbieta Sanske. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…