Ogłoszenia parafialne (11 sierpnia 2019 r.)

 1. Przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w środę św. Maksymiliana Marii Kolbego, w sobotę św. Jacka. W czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP, w tym dniu Msze św. w porządku niedzielnym
  o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 18:00 będzie odprawiona Msza święta tzw. trydencka. Będzie to inauguracja comiesięcznej Mszy „trydenckiej” w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy. W związku z Mszą „trydencką” osoby, które chciałyby się nauczyć ministrantury prosimy o kontakt z ks. Proboszczem lub ks. Jarosławem.
 3. Od 14. sierpnia zaczynamy Nowennę Pompejańską w intencji parafian. Od tego dnia codziennie do 6. października będziemy odmawiać 3 części Różańca wraz z przypisanymi modlitwami. Od godz. 17.00 dwie części, a po Mszy św. trzecią. Zachęcamy wszystkich do tego duchowego wysiłku ufając, że za przyczyną Matki Bożej Różańcowej nasza Parafia ożyje duchowo. W związku z nowenną chcemy w tej samej intencji podjąć post. Osoby chętne do podjęcia postu i intencji naszej wspólnoty prosimy o zgłaszanie się do 13 sierpnia, byśmy mogli ułożyć grafik na 54 dni nowenny.
 4. Serdecznie zapraszamy chłopców ze szkoły podstawowej do służby przy ołtarzu. Chłopcy, którzy chcieliby zostać ministrantami mogą zgłaszać się do ks. Jarosława, opiekuna ministrantów lub do ks. Proboszcza.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej zostanie odprawione kolejne nabożeństwo fatimskie, a w piątek 16 sierpnia, przed Mszą św. wieczorną nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
 6. W poniedziałek 19 sierpnia od godz. 10.00 w naszym domu parafialnym zorganizujemy bezpłatne badania na obecność wirusa HCV odpowiedzialnego m. in. za wirusowe zapalenie wątroby typu C. Badanie przeznaczone jest dla osób dorosłych.
 7. Dnia 8 września organizujemy kolejny festyn parafialny na urodziny Matki Bożej. Stąd jak co roku zwracamy się do potencjalnych sponsorów o wsparcie naszego parafialnego święta oraz o fundowanie fantów na loterię fantową. W ramach festynu planujemy zorganizować dziecięcy konkurs piosenki maryjnej. Prosimy o zgłaszanie dzieci. Dla zwycięscy przewidziana jest nagroda.
 8. Trwa zbiórka złota na korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus z obrazu Białokamieńskiej Pani. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 9. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Teresa Kamińska: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…