Ogłoszenia parafialne (12 listopada 2017 r.)

 1. Przeżywamy XXXII Niedzielę zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w poniedziałek wspomnienie Pierwszych Męczenników Polskich św. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna; w piątek św. Elżbiety Węgierskiej; w sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.
 2. W związku ze wspomnieniem św. Elżbiety – Patronki Sióstr Elżbietanek od 14 listopada rozpoczynamy Triduum przed Jej wspomnieniem, codziennie o godz. 18.00.
 3. Za tydzień 19 listopada spotkanie rodziców i dzieci komunijnych o godz. 16.00.
 4. Zgodnie z naszym nowym zwyczajem, dnia 16 listopada (w czwartek) zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Nabożeństwo rozpocznie się mszą św. ku czci św. Jana Pawła II, po której nastąpią specjalne modlitwy przed relikwiami Papieża Polaka.
 5. Za tydzień również na wszystkich mszach pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny, które następnie od 20 listopada będą roznoszone przez Siostry Elżbietanki, którym serdecznie dziękujemy za pomoc. Jednocześnie informujemy, że ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na utrzymanie naszych Sióstr.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Do nabycia są także kalendarze parafialne na rok 2018 w cenie 15 zł.
 7. W związku z IX Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”, tego dnia wspieramy Braci i Siostry prześladowanych z powodu wiary w Chrystusa naszą modlitwą oraz składanymi do puszek ofiarami.
 8. W czwartek został zakończony koleiny etap prac przy remoncie naszego dachu. Ukończono prace przy wieżyczkach za wieżą główną. Przy tej okazji dziękujemy jeszcze raz wszystkim ofiarodawcom indywidualnym i zbiorowym za pomoc
  w realizacji tego przedsięwzięcia i prosimy o dalsze wsparcie naszego remontu.
 9. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Barbara Bek, Rozalia Ozga, Franciszka Wójcik, Jerzy Dawidziak i Rozalia Gotfryd : Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

 

Komunikat Biskupa Świdnickiego

 

Drodzy Bracia i Siostry!

Ojciec Święty Franciszek na zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia ustanowił Światowy Dzień Ubogich, którego celem jest uwrażliwienie sumień wiernych oraz wychowanie do słuchania głosu ubogich i cierpiących.  W tym roku w całym Kościele będziemy po raz pierwszy obchodzić ten dzień w przyszłą niedzielę 19 listopada. Słowem przewodnim obchodów jest zdanie „Nie miłujmy słowem, ale czynem”.

W tak zatytułowanym, okolicznościowym Orędziu Ojciec Święty mobilizuje nas m.in. do organizowania „prawdziwego spotkania z ubogimi, a także do dzielenia się, które powinno stać się stylem naszego życia”. Dlatego w odpowiedzi na papieskie wezwanie zachęcam, aby zbliżający się Adwent, był szczególnym czasem realizowania apelu Papieża Franciszka. Zarówno w ramach wspólnej modlitwy za ludzi ubogich i potrzebujących ale także poprzez przygotowanie wspólnego spotkania się przy Wigilijnym stole z najbardziej potrzebującymi.

Bracia i Siostry, zwracam się z gorącą prośbą o wrażliwość serca w stosunku do osób Wam znanych, a żyjących w niekorzystnych warunkach ekonomicznych. Przy tej okazji  zachęcam do konkretnej realizacji tradycji naszych przodków wyrażonej w słowach: „Gość w dom, Bóg w dom”. Niech Święto Ubogich zainspiruje nas do  zaproszenia na wspólny posiłek ,np.: na niedzielny obiad mniej zamożnego sąsiada, krewnego, kolegi z pracy czy osoby samotnej

W niedzielę, 19 listopada o godz. 20.00 w kościele pw. Św. Krzyża w Świdnicy zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Adama Bałabucha w intencji wszystkich tych, którzy pomagają osobom potrzebującym i w intencji osób potrzebujących. Po Mszy Świętej, osoby potrzebujące zapraszam do sąsiadującej z kościołem Jadłodajni Caritas na ciepły posiłek.

Proszę wszystkich ludzi dobrej woli o włączenie się w ten szczególny czas świadczenia miłosierdzia potrzebującym, a ofiarodawcom, zespołom charytatywnym Caritas i wolontariuszom z różnych dobroczynnych organizacji zaangażowanych w przeprowadzenie tego wydarzenia z serca błogosławię.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki