Ogłoszenia parafialne (12 maja 2019 r.)

 1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: we wtorek święto św. Macieja (dzień imienin Ks. Macieja, którego polecamy modlitwie wspólnoty parafialnej), w czwartek święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.
 2. W poniedziałek nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00. Na zakończenie nabożeństwa procesja z figurą Matki Bożej.
 3. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do licznego uczestnictwa.
 4. W ramach Klubu Seniora w poniedziałek gimnastyka dla seniorów zgodnie z harmonogramem. W czwartek spotkanie o godz. 10.00.
 5. W tym tygodniu odbędą się ostatnie próby przed I Komunią św., do której dzieci przystąpią w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30. We wtorek spotkanie o godz. 19.00; w czwartek próba o 16.30; w piątek godz. 16.00. W sobotę dzieci przystąpią do pierwszej spowiedzi św. o godz. 10.00, po której o godz. 11.00 odbędzie się próba generalna. Prosimy
  o poważne potraktowanie tych ostatnich przygotowań.
 6. W czwartek 16. maja, przed Mszą św. wieczorną zostanie odprawione comiesięczne nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
 7. Dnia 31 maja parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 8. Trwa zbiórka złota na korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus z obrazu Białokamieńskiej Pani. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory odpowiedzieli na apel.
 9. Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie katechetyczne dla dzieci o godz.10.00. Na to spotkanie przybyło 7 dzieci. Zapraszamy dzieci, które chciałyby miło i twórczo spędzić czas, a przede wszystkim zaprzyjaźnić się z Panem Bogiem. Spotkania będą się odbywać w soboty o godz. 10.00.
 10. Dnia 25 maja w sobotę organizujemy wyjazd na „dzień dziecka” do Polanicy. W programie wiele atrakcji dla dzieci. Godzinę i program wyjazdu podamy w przyszłą niedzielę. W związku z wyjazdem nasi ministranci dziś będą zbierać ofiary do puszek. Dziękujemy za wsparcie wyjazdu.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, „l’Osservatore Romano”, „Apostolstwo chorych”.
 12. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli Michał Ochotny i Krzysztof Uss: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.