Ogłoszenia parafialne (13 maja 2018 r.)

 1. Przeżywamy VII Niedzielę Wielkanocną – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:00 dzieci przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. Za tydzień będziemy obchodzić drugą turę Uroczystości Pierwszej Komunii świętej. Będzie miała ona miejsce tak jak dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00. W związku tym Msza św. tradycyjnie odprawiana o godz. 12.00 zostanie przesunięta na godz. 12.30. Osoby, które zamówiły intencje na godz.. 12.00 w tym dniu, prosimy przyjście na Mszę św. o godz. 12.30. Dziękujemy za wyrozumiałość.

 

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek święto św. Macieja Apostoła; w środę św. Andrzeja Boboli.

 

 1. Dziś po Mszy św. wieczornej pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją ze świecami. Zapraszamy do udziału.

 

 1. W piątek rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe codziennie przed wieczorną Mszą św.

 

 1. W środę comiesięczne nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Do uroczystości Bożego Ciała pomnik naszego papieża, który znajdował się w Kościele, zostanie postawiony na skarpie w miejscu złamanego krzyża, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami.

 

 1. Powróciły po renowacji figury Serca Pana Jezusa i Matki Bożej. Oddaliśmy do renowacji obraz Matki Bożej Białokamieńskiej, który wróci odnowiony na uroczystość 50-lecia nadania drugiego tytułu dla naszego kościoła i parafii na 23 września br. Obraz zostanie przygotowany do koronacji, która jak Bóg pozwoli, będzie miała miejsce 7 października 2021 roku
  w 50-lecie nadania tytułu Matki Bożej Różańcowej naszej parafii.

 

 1. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. W poniedziałek od godz. 17.00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania oraz świadków, natomiast po Mszy św. wieczornej próba generalna przed uroczystością bierzmowania.

 

 1. We wtorek 15.05 o godz. 18:00 młodzież naszej parafii przyjmie, z rąk J.E. Bpa Ignacego Deca, sakrament bierzmowania.

 

 1. W sobotę, 2 czerwca, odbędzie się XXII spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Młodzież chętna na ten wyjazd proszona jest o kontakt z ks. Mateuszem.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia świąteczne „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Łukasz Korbel i Zofia Jóźwiak: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…