Ogłoszenia parafialne (13 marca 2022 r.)

  1. Dziś przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. W kalendarzu liturgicznym w sobotę uroczystość św. Józefa Oblubieńca. Trwa nowenna przed uroczystością. Do dnia 8 marca przed wieczorną Mszą św. odmawiamy modlitwy nowennowe.
  2. II Niedziela Wielkiego Postu jest niedzielą misyjną „ad gentes” i przypomina o naszej odpowiedzialności za misje w świecie. Na mocy chrztu św. jesteśmy misjonarzami i wszystkim nam Chrystus powierzył mandat misyjny. Dziś zbieramy ofiary do puszek na misje.
  3. W naszym kościele od I niedzieli Wielkiego Postu znajduje się puszka na jałmużnę wielkopostną. Składana do niej jałmużna wielkopostna posłuży na pomoc Ukrainie. W związku z dużą ilością uchodźców wojennych z Ukrainy w naszym mieście, których trzeba nakarmić będziemy teraz zbierać żywność i pomagać tu na miejscu. W minionym tygodniu oprócz żywności przekazaliśmy dla potrzebujących dwie pralki, dwie kuchenki mikrofalowe i żywność.
  4. Tradycyjne nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali odpowiednio w piątek i niedzielę o godz. 17:15.
  5. W poniedziałek 14 marca odbędzie się kolejna katecheza dla dorosłych zatytułowana: „Czy Kurs Alfa jest zagrożeniem dla wiary?”.
  6. Dnia 23 marca w przychodni „Biały Kamień” przy ul. Wysockiego odbędą się badania USG Doppler, tarczycy, nerek, płuc oraz echo serca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  7. Spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 20 marca o godz. 15:00 w Kościele.
  8. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Eugeniusz Piktas i Krystian Bukowski. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…