Ogłoszenia parafialne (20 marca 2022 r.)

 1. Dziś przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. W kalendarzu liturgicznym w piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. 18 rocznica powstania naszej diecezji. W związku z uroczystością Zwiastowania Pańskiego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. W piątek 25 III br., w uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada dzień modlitwy w intencji Biskupa Świdnickiego. Zachęcamy by tego dnia polecać w modlitwie Ks. Bp M. Mendyka oraz Ks. Bp. I. Deca z racji 18. rocznicy święceń biskupich.
 3. W naszym kościele od I niedzieli Wielkiego Postu znajduje się puszka na jałmużnę wielkopostną. Składana do niej jałmużna wielkopostna posłuży na pomoc Ukrainie. trzeba nakarmić będziemy teraz zbierać żywność i pomagać tu na miejscu.
 4. Tradycyjne nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali odpowiednio w piątek i niedzielę o godz. 17:15. W najbliższy piątek w związku z apelem Przewodniczącego KEP odprawimy Drogę Krzyżową o godz. 17:00 w łączności z Ojcem Świętym w intencji nawrócenia Rosji i pokoju na Ukrainie.
 5. W ostatni piątek na Mszy św. ministranckiej taca wyniosła 300 zł, która zasili fundusz ministrancki. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 6. We wtorek 22 marca, o godz. 18:00 zostanie odprawione, jak co miesiąc, nabożeństwo do św. Rity. Zachęcamy do pisania konkretnych próśb do św. Rity.
 7. Dnia 23 marca w przychodni „Biały Kamień” przy ul. Wysockiego odbędą się badania USG Doppler, tarczycy, nerek, płuc oraz echo serca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 8. Spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj o godz. 15:00 w Kościele.
 9. W tym tygodniu w Domu Parafialnym odbędą się spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania: we wtorek 22 marca dla części męskiej, w czwartek 24 marca dla części żeńskiej. Obydwa spotkania odbędą się o godz.. 18:45.
 10. W przyszłą niedzielę jest ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe.
 11. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Stanisław Pokojski, Danuta Garlińska. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…