Ogłoszenia parafialne (13 października 2019 r.)

 1. Przeżywamy XXVIII Niedzielę Zwykłą. Niedzielę papieską. Na zakończenie Mszy św. są w całej Polsce zbierane datki na Dzieło III Tysiąclecia. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Małgorzatą Marię Alacoque – Apostołkę Kultu NSPJ; we wtorek św. Teresę z Avila Dziewicę i Doktora Kościoła; w środę uroczystość św. Jadwigi Śląskiej – Patronki Śląska (rocznica wyboru Jan Pawła II); w czwartek św. Ignacego z Antiochii (imieniny JE Biskupa Ignacego); w piątek święto św. Łukasza Ewangelisty; w sobotę bł. Jerzego Popiełuszki.
 2. Trwa miesiąc październik, nabożeństwa różańcowe są odprawiane o godz. 17:15. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 3. W poniedziałek gimnastyka w ramach Klubu Seniora zgodnie z harmonogramem. W środę o godz. 10:00 spotkanie
  w związku ze stroikami.
 4. Zapraszamy dzieci do scholi parafialnej. Kolejne spotkanie scholi dziecięcej w poniedziałek o godz. 16:30 na plebanii.
 5. Dziś o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. w rycie trydenckim. Dziś również ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z różańcem i procesją na zakończenie nabożeństwa. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18:00.
 6. Za tydzień 20 października o godz. 16:00 odbędzie się kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do
  I Komunii św.
 7. Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania we wtorek 15 października o godz. 18:00. Na tę Mszę św. młodzież przynosi książeczki.
 8. Począwszy od 18 października, raz w miesiącu będzie odprawiana Msza św. „ministrancka” w intencji ministrantów i ich rodzin. Taca z tej Mszy przeznaczona będzie na fundusz ministrancki. Zachęcamy do wspierania naszej służby liturgicznej duchowo i materialnie i zapraszamy do wspólnej modlitwy w piątek o godz. 18:00.
 9. Od 9 października do końca listopada odbywa się w naszej parafii dekanalny kurs lektorski, który prowadzi dekanalny duszpasterz ministrantów ks. Jarosław Buczyński. Z naszej parafii w kursie uczestniczy 7 ministrantów. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
 10. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.