Ogłoszenia parafialne (14 czerwca 2020 r.)

  1. Dziś przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w środę wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (w tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 9:00), w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  2. Dzisiaj na Mszy o godz. 10:30 odbędzie się uroczyste przyjęcie do scholi dziecięcej z poświęceniem strojów. A o 12:00 Msza św. w rycie trydenckim.
  3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa.
  4. W Boże Ciało, na wszystkim Mszach, nasi ministranci zbierali ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z wyjazdem wakacyjnym. Ministranci zebrali 1927,48 zł. Dziękujemy za ofiarność i otwarte serce.
  5. W czwartek na zakończenie „oktawy Bożego Ciała” po Mszy św. wieczornej przejdziemy w procesji do czterech ołtarzy.
  6. W piątek, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona Msza św. ministrancka, w czasie której do grona ministrantów zostaną włączeni nasi kandydaci. Podczas tej Mszy taca będzie przeznaczona na fundusz ministrancki. W piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Zbiórki scholi dziecięcej w poniedziałek o godz. 16:30 i w sobotę o godz. 10:00.
  8. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania odbędzie się 18 czerwca o godz. 19:00. Obecność obowiązkowa.
  9. Do nabycia nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  10. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Zofia Niemiec, Daniela Gerle, Zbigniew Roleczek i Stanisław Kida. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…