Ogłoszenia parafialne (14 kwietnia 2019 r.)

 1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkiego Postu – Niedzielę Męki Pańskiej (Palmową), którą rozpoczynamy Wielki Tydzień. W tym tygodniu msze św. od poniedziałku do środy o godz. 7.00 i 18.00. W Wielki Czwartek tradycyjnie Mszy św. porannej nie będzie. Wieczorem tego dnia rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. Porządek Liturgiczny tego świętego czasu wygląda następująco:

Wielki Czwartek:
Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.

Wielki Piątek:
W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św. W tym dniu obowiązuje ścisły post. O godz. 8.00 Jutrznia z Godziną Czytań. Od godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Adoracji. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa, po której odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia na rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Miłosierdzia. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie do godz. 22.00. Okazja do spowiedzi od godz. 21.00.

Wielka Sobota:
O godz. 8.00 Jutrznia z Godziną Czytań. W tym dniu, w którym wspominamy zstąpienie Chrystusa do Otchłani (Piekieł) również nie sprawuje się Eucharystii. Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 9.00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10.00 do 13.00 co pół godziny oraz o godz. 14.00 i 15.00.

Wielka Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:
Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00, po której nie nastąpi procesja rezurekcyjna. Na tę najważniejszą Mszę św. roku liturgicznego zabieramy ze sobą świece. W dzień Zmartwychwstania Pańskiego msze św. wg następującego porządku niedzielnego: Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00, następne Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 (z chrztami) i 18.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w najważniejszych świętach naszej wiary.

 1. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do licznego udziału.
 2. W ramach Klubu Seniora w poniedziałek gimnastyka dla seniorów. W następny czwartek oraz w Oktawie Wielkanocnej nie będzie spotkania dla seniorów.
 3. W związku z Triduum Paschalnym w czwartek i sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. We wtorek generalna spowiedź przed świętami z udziałem Księży z naszego dekanatu od godz. 8.00-9.00 i od godz.
  17.00-18.00. Prosimy skorzystać z okazji i nie odkładać spowiedzi na później.
 5. W dniach 14-28 lipca 2019 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy. W programie m.in. La Salette, Lourdes, Fatima, Santiago de Compostela, Saragossa. Koszt pielgrzymki 1500 zł + 530 euro. Plan pielgrzymki wywieszony w gablocie. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej (najlepiej bezpośrednio u ks. Proboszcza, który będzie duchowym opiekunem pielgrzymki).
 6. Trwa zbiórka złota na korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus z obrazu Białokamieńskiej Pani. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory odpowiedzieli na apel.
 7. We wtorek, 16 kwietnia, przed Mszą św. wieczorną zostanie odprawione comiesięczne nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
 8. W dniu 27 kwietnia w godz. 9.00-14.00 w Wałbrzychu po raz kolejny odbędzie się akcja „Czysty zielony Wałbrzych”. Szczegóły w gablocie.
 9. Informujemy, że po długich staraniach uporządkowaliśmy sprawę śmieci na naszym cmentarzu. Podpisaliśmy umowę z MZUK-iem oraz zlikwidowaliśmy dotychczasowe „boksy” zamieniając je na kontenery klapkowe, co pomoże nam utrzymać większy niż do tej pory porządek. Apelujemy do wszystkich użytkowników cmentarza, by szklane śmieci wrzucali do osobnego kontenera, który w najbliższym czasie zostanie ustawiony za kaplicą cmentarną.
 10. W naszym kościele znajduje się puszka na jałmużnę wielkopostną. Składana do niej jałmużna wielkopostna. W tym tygodniu zakupimy za nią żywność dla najbardziej potrzebujących.
 11. Na terenie naszej parafii działają przedszkola, w których dzieci nie mają zajęć religii. W związku z tym, wychodząc naprzeciw rodzicom, którzy chcieliby zadbać o rozwój duchowy swoich dzieci od najmłodszych lat zapraszamy na pierwsze spotkanie katechetyczne w sobotę 11 maja na godzinę 10.00. Spotkanie odbędzie się w salce w Domu Parafialnym. Na to spotkanie zapraszamy również starsze dzieci (szkoła podstawowa), które chciałyby miło i twórczo spędzić czas, a przede wszystkim zaprzyjaźnić się z Panem Bogiem.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, „l’Osservatore Romano”, „Apostolstwo chorych”. Do nabycia także paschaliki „Caritas” na stół wielkanocny
  w cenie 5 zł.