Ogłoszenia parafialne (14 lipca 2019 r.)

 1. Przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: W poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury; we wtorek NMP z Góry Karmel. Dzisiaj w naszej parafii gościmy o. kapucyna Benedykta Pączkę – misjonarza
  z Afryki, który wygłasza na wszystkich Mszach św. do południa homilię. Można też nabyć płyty i złożyć na misje dobrowolną ofiarę do puszek.
 2. Od jakiegoś czasu po domach naszej parafii peregrynują relikwie Założycielki Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek bł. Marii Luizy Merkert. Osoby, które chciałyby przyjąć relikwie świętej proszone są o zgłoszenie się do Siostry Benigny.
 3. Od jutra rozpoczynają się prace ziemne przy kościele. Będziemy zgodnie z zapowiedzią wykonywać połowę odwodnienia od strony ulicy Piaskowej. Bardzo prosimy o to, by uważać przy przychodzeniu z tej strony do kościoła.
 4. We wtorek 16 lipca, przed Mszą św. wieczorną zostanie odprawione comiesięczne nabożeństwo do św. Jana Pawła II. W tym dniu będzie też można przyjąć szkaplerz karmelitański, który nosił także Jan Paweł II. Zgłoszenia osób chętnych do przyjęcia szkaplerza dziś i jutro.
 5. Dnia 8 września organizujemy kolejny festyn parafialny na urodziny Matki Bożej. Stąd jak co roku zwracamy się do potencjalnych sponsorów o wsparcie naszego parafialnego święta oraz o fundowanie fantów na loterię fantową.
 6. W związku z pieszą pielgrzymką na Jasną Górę chcemy zorganizować autokarowy wyjazd na zakończenie pielgrzymki. Mając doświadczenie poprzednich tego typu ogłoszeń zapisy na ewentualny wyjazd będą zbierane tylko do następnej niedzieli.
 7. Trwa zbiórka złota na korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus z obrazu Białokamieńskiej Pani. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory odpowiedzieli na apel.
 8. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 9. Nasza parafia posiada nowy numer dyżurny telefonu parafialnego 507824030, który jest już dostępny.