Ogłoszenia parafialne (14 sierpnia 2022 r.)

  1. Dziś XX Niedziela Zwykła. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP; we wtorek św. Stefana; w środę św. Jacka, w sobotę św. Bernarda z Clairvaux.
  2. Jutro, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, porządek Mszy św. w porządku niedzielnym.
  3. Nieszpory niedzielne odprawiane są o godz. 17:30. Zachęcamy do uczestnictwa.
  4. Kancelaria parafialna w czasie wakacji jest czynna tylko w czwartki od godz. 16:00 do 17:30.
  5. W sobotę 20 sierpnia 2022 roku o godz. 10.00 przy głównym wejściu do kościoła Wniebowzięcia NMP w Szczawnie – Zdroju rozpocznie się wędrówka historyczna „Szlakiem wałbrzyskich zabytków architektury sakralnej”. Uczestnicy poznają historię oraz walory architektoniczne trzech kościołów (Wniebowzięcia NMP w Szczawnie – Zdroju, Zmartwychwstania Pańskiego i św. Barbary w Wałbrzychu. Wycieczkę oprowadzi Adrian Ziątek. Serdecznie zachęcamy do udziału, szczegóły na plakacie.
  6. Od dzisiaj zaczynamy Nowennę Pompejańską w intencji parafian. Od tego dnia codziennie do 6. października codziennie będziemy odmawiać cały Różaniec wraz z przypisanymi modlitwami. Od godz. 17.00 dwie części, a po Mszy św. trzecią. W związku z nowenną chcemy w tej samej intencji podjąć 40 dniowy post, który rozpoczniemy 28 sierpnia.. Osoby chętne do podjęcia postu w poszczególne dni prosimy o zgłaszanie się byśmy mogli ułożyć grafik. W związku z nieszporami niedzielnymi, które odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 17:30, w niedziele nowenny pompejańskiej część bolesną różańca św. będziemy odmawiać indywidualnie.
  7. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Kazimierz Wintoniak oraz Urszula Kuratka. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…