Ogłoszenia parafialne (15 marca 2020 r.)

  1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Wielkiego Postu. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w czwartek uroczystość św. Józefa Oblubieńca. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Świdnickiego dziś na zakończenie każdej Mszy św. odśpiewamy Suplikację modląc się o ustanie epidemii w naszym kraju.
  2. We wtorek, 17 marca, nasz ks. Proboszcz obchodzi swoje imieniny. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 18.00.
  3. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne przez najbliższe dwa tygodnie zawieszone są zbiórki ministrantów, próby scholi dziecięcej, spotkania w ramach Klubu Seniora. Osoby osłabione z powodu wieku, chore, z objawami infekcji prosimy o nie uczestniczenie w nabożeństwa wielkopostnych oraz w Mszach św. Przez najbliższe dwa tygodnie z tych samych powodów nie będzie również odbierana żywność z Biedronek.
  4. Przez najbliższe dwa tygodnie nie będzie również czynna kancelaria parafialna, punkt pomocy przy wypełnianiu podatku PIT oraz Poradnia Prawna.
  5. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP od poniedziałku do soboty codziennie po mszy wieczornej będziemy odmawiać różaniec w intencji ustania epidemii koronawiriusa.
  6. W przyszłą niedzielę, 22 marca, nabożeństwo do św. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00
  7. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele są sprawowane w następującym porządku w każdy piątek o godz. 17:15 Droga Krzyżowa, a w niedziele  o godz. 17:15 Gorzkie Żale.
  8. W naszym kościele od Środy Popielcowej znajduje się puszka na jałmużnę wielkopostną. Pod koniec Wielkiego Postu członkowie Rady Parafialnej dokonają podliczenia ofiar, z których zakupimy żywność na święta dla najbardziej potrzebujących.
  9. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  10. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Halina Łada, Andrzej Kubaczyk. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…