Ogłoszenia parafialne (15 października 2017 r.)

 1. Przeżywamy XXVIII Niedzielę zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w poniedziałek uroczystość św. Jadwigi Śląskiej – Głównej Patronki Śląska (Dzień wyboru Jana Pawła II za Stolicę Piotrową); we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego – dzień imienin Bpa Ignacego Deca; w środę święto św. Łukasza Ewangelisty; w piątek wspomnienie św. Jana Kantego; w sobotę wspomnienie bł. Jakuba Strzemię; w następną niedzielę wspomnienie św. Jana Pawła II.
 2. Trwa październik miesiąc różańcowy. Codzienne nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Zachęcamy do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie.
 3. Dziś o godz. 16:00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. oraz dla ich rodziców.
 4. W poniedziałek w uroczystość św. Jadwigi wraz z Instytutem Jana Pawła II inaugurujemy nabożeństwa do św. Jana Pawła II w naszej parafii. W ramach nabożeństwa oprócz mszy św. modlitwy do Papieża Polaka oraz błogosławieństwo jego relikwiami.
 5. W piątek 20 października Instytut Jana Pawła II w Wałbrzychu zaprasza na VIII już Konferencję z cyklu „Jan Paweł II – Prorok naszych czasów”. Tegoroczna Konferencja nosi, nie przypadkowo, tytuł: „Jan Paweł II – Czciciel Maryi”. Konferencja odbędzie się w Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich osób, które pragną pogłębić swoją wiedzę na temat maryjności św. Jana Pawła II. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00, następnie w naszym kościele zostanie odprawiona msza św. pod przewodnictwem Biskupa Świdnickiego. Szczegóły na plakacie.
 6. W związku z konferencją i wizytą ks. Biskupa w naszej parafii spotkanie I grupy III klas gimnazjum, przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się 27 października, a II grupy 3 listopada po mszy wieczornej.
 7. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ks. bp Ignacy Dec ogłosił niedzielę 15 X br. dniem modlitwy i zbiórki do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku.
 8. Za tydzień o godz. 18.00 comiesięczne nabożeństwo do św. Rity. W tym dniu naszej modlitwie będzie przewodniczył Ks. Biskup Ignacy Dec, który dokona uroczystego wprowadzenia relikwii św. Rity do naszego kościoła oraz poświęci witraż św. Rity. W związku z uroczystością w środę i w czwartek zostaną w naszym kościele przeprowadzone prace montażowe kraty z tyły kościoła (byśmy mogli w ciągu dnia adorować Najświętszy Sakrament) oraz witraża Patronki od spraw beznadziejnych. Bardzo serdecznie dziękujemy anonimowym fundatorom witraża św. Rity.
 9. Za tydzień również w naszej parafii będziemy gościli o. Roberta Ryndaka Michalitę, Moderatora Bractwa Szkaplerza św. Michała Archanioła, który będzie do południa głosił słowo Boże. Po każdej mszy św. możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła.
 10. Od poniedziałku 23 października uruchamiamy w naszej parafii całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Szczegóły podamy za tydzień.
 11. Świdnicka Kuria Biskupia zachęca nas do składania podpisów pod Inicjatywą Ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”. Lista znajduje się pod chórem.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Do nabycia są także kalendarze parafialne na rok 2018 w cenie 15 zł. za sztukę.
 13. Na stoliku wystawione są wypominki z wydrukowanymi datami. Prosimy pobierać takie kartki, które najbardziej odpowiadają rodzinie, by móc wspólnie modlić się za zmarłych. Wypominki wrzucamy na tacę lub przynosimy do zakrystii.
 14. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Nella Starosta, Piotr Piaseczny, Adam Cegiełka oraz Teresa Jurkowska: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…