Ogłoszenia parafialne (16 czerwca 2019 r.)

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: W poniedziałek św. Alberta Chmielowskiego; w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) – jest to Święto nakazane;
  w piątek NMP Przyczyny Naszej Radości.
 2. Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do licznego uczestnictwa.
 3. W ramach Klubu Seniora nie będzie gimnastyki dla seniorów, a ze względu na Boże Ciało nie będzie też spotkania w czwartek.
 4. W Boże Ciało 20 czerwca Msze św. będą odprawiane w następującym porządku: godz. 7.30, 9.00, po zakończonej procesji ok. godz. 12.45. W tym roku Msza św. z procesją do czterech ołtarzy zostanie odprawiona w parafii Świętej Rodziny o godz. 10.30 po niej wyruszy procesja w stronę naszej parafii. Ostatni ołtarz przy pomniku św. Jana Pawła II koło naszego kościoła. Po procesji Msza św. w naszym kościele, będzie to Msza św. recytowana.
 5. Dnia 21 czerwca o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele charytatywny koncert Eleni, z którego dochód jest przeznaczony na prace remontowe w naszym kościele. Wstępem na koncert będą bilety-cegiełki na remont kościoła
  w kwocie 45 zł. Będzie je można nabyć w kancelarii parafialnej, w zakrystii oraz przy wejściu na koncert. W dniu koncertu będzie można również nabyć płyty z piosenkami Eleni. W związku z koncertem wieczorna Msza św. w tym dniu o godz. 16.30.
 6. W sobotę 22 czerwca nabożeństwo do św. Rity, patronki od spraw beznadziejnych. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.
 7. Za tydzień, w niedzielę 23 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy żegnać Ks. Mateusza i Ks. Macieja, którzy po 5-letniej pracy w naszej parafii przechodzą do innych placówek. Msza św. będzie wyrazem podziękowania za pracę z prośbą
  o Boże błogosławieństwo na dalszą pracę duszpasterską. W tym dniu o godz. 18.00 Mszę św. prymicyjną odprawi
  Ks. Tomasz Kowalczuk i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
 8. Dnia 24 czerwca powitamy nowych wikariuszy w naszej parafii. W tym dniu o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. prymicyjna w rycie trydenckim przez neoprezbitera Jarosława Buczyńskiego, naszego nowego wikariusza.
 9. Trwa zbiórka złota na korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus z obrazu Białokamieńskiej Pani. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory odpowiedzieli na apel.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 11. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Zbigniew Głubieniec i śp. Jarosław Wyrwiński: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

         Drodzy Diecezjanie,

bieżący rok to czas naszego dziękczynienia za XV lat istnienia diecezji świdnickiej. Jej pierwszym Pasterzem, ustanowionym przez św. Jana Pawła II został JE ks. bp Ignacy Dec. Biskup Świdnicki, który jest naszym Ojcem i Bratem, nie tylko świętuje w tym roku 15. rocznicę sakry biskupiej, ale jednocześnie obchodzi 50. rocznicę święceń kapłańskich. W najbliższą sobotę, 22 VI czerwca br., o godz.11.00 w świdnickiej katedrze dostojny Jubilat będzie przewodniczył Mszy Św. dziękując Bogu za dar powołania. To święto naszego Pasterza niech stanie się dla nas, dla duszpasterzy i wszystkich diecezjan świętem i okazją do otoczenia modlitwą i ludzką życzliwością naszego Księdza Biskupa, któremu zostało przez 15 laty powierzone niełatwe i odpowiedzialne zadanie budowania od podstaw najmłodszej polskiej diecezji. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji naszego Księdza Biskupa wszystkich kapłanów i wiernych świeckich. Niech nasza liczna obecność w katedrze będzie wyrazem naszej wdzięczności i uznania dla tak gorliwie przez Księdza Biskupa pełnionej posługi pasterskiej.  Biskup Ignacy zwykł powtarzać, że obecność jest pierwszym darem dla osoby, niech zatem nasza modlitwa w katedrze stanie się znakiem naszej solidarności i wdzięczności wobec Pasterza naszej diecezji.

+ Adam Bałabuch

wikariusz generalny

Powyższy komunikat należy odczytać w niedzielę 16 VI br. podczas wszystkich Mszy św., we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji świdnickiej.