Ogłoszenia parafialne (16 kwietnia 2017 r.)

1. Życzenia:

Odkupił swe owce Baranek bez skazy, Pojednał nas z Ojcem i zmył grzechów zmazy. Śmierć zwarła się z życiem i w boju, o dziwy, Choć poległ Wódz życia, króluje dziś żywy.

(frag. Sekwencji Wielkanocnej)

Siostry i Bracia! Chrystus prawdziwie zmartwychwstał i jest nadzieją naszego zmartwychwstania! Z Nim zawsze możemy rozpocząć nasze życie na nowo. Wszystkim parafianom i gościom przebywającym
w czasie Świąt na terenie naszej parafii życzymy obfitości łask Bożych
z okazji największych Świąt naszej wiary, gorliwego trwania w osobistej komunii z Bogiem oraz doświadczania wielkich owoców tej komunii w codziennym życiu.

Duszpasterze Parafii św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej w Wałbrzychu

2. Przeżywamy Oktawę Wielkiej Nocy – Zmartwychwstania Pańskiego (Msze św. w porządku niedzielnym od godz. 7.30). Za tydzień będziemy przeżywać nasz parafialny odpust. W niedzielę Miłosierdzia Bożego mszy św. odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie i homilię wygłosi Ojciec Duchownym WSD Świdnica ks. Marcin Dolak.

3. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych, w Poniedziałek Wielkanocny msze św. w porządku niedzielnym. Taca z tego dnia jest przeznaczona na PWT Wrocław i WSD Świdnica.

4. We wtorek 18 kwietnia o dziewiętnastej odbędzie się spotkanie dla osób jadących na pielgrzymkę na Bałkany.

5. W najbliższy piątek 21 kwietnia po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie w salce katechetycznej dla osób przygotowujących się do bierzmowania, zaś w kościele spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii św.

6. Dnia 22 kwietnia w Wałbrzychu odbędzie się akcja „Upiększamy Wałbrzych”. Pan Prezydent zaprasza mieszkańców naszej dzielnicy na godz. 9.00 do punktu przy ul. Andersa 48 (Siedziba MZB) gdzie zostaną rozdane narzędzia, rękawice
i pozostały sprzęt niezbędny do przeprowadzenia tej akcji. Oprócz sprzątania akcja będzie obejmować również sadzenie roślinności w tym kwiatów, aby nasze miasto wyglądało lepiej. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji.

7. Zakończyła się akcja zbierania podpisów pod projektem na budowę z budżetu partycypacyjnego drogi i parkingu przy naszym cmentarzu. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to dzieło. Czekamy na efekty.

8. W najbliższą sobotę comiesięczne nabożeństwo do św. Rity – Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia świąteczne „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

10. Proboszcz parafii św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej serdecznie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie Triduum Sacrum w naszym kościele: Księżom Wikariuszom, Siostrze Przełożonej, Pani Organistce
i Zespołowi Śpiewaczemu, Ceremoniarzom i całej Służbie Liturgicznej, Osobom Sprzątającym kościół oraz wszystkim uczestniczącym w największych Świętach naszej wiary.

11. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli: śp. Tadeusz Browko, Edward Skibiński oraz Józef Pawliczak. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.