Ogłoszenia parafialne (16 lipca 2023 r.)

  1. Przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w sobotę święto św. Marii Magdaleny.
  2. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30. Zachęcamy do uczestnictwa.
  3. W sobotę, 22 lipca, zostanie odprawione nabożeństwo do św. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Rozpocznie się ono bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu spotkania seniorów we wtorek i czwartek o godz. 10:00. Spotkania odbędą się w Domu Parafialnym.
  5. W przyszłą niedzielę, 23 lipca, w związku ze zbliżającym się wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych.
  6. W dniach 1-8 sierpnia wyrusza jubileuszowa, 20 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegółowych informacji dotyczących pielgrzymki udziela przewodnik grupy Wałbrzyskiej – ks. Mateusz Hajder, dostępny pod nr tel. 698 372 325.
  7. W związku z festynem w przyszłą niedzielę 23 lipca przedstawiciele Rady Parafialnej oraz organizatorzy naszego festynu parafialnego będą zbierać do puszek ofiary na fanty do tradycyjnej loterii fantowej. Jedną z głównych nagród będzie tygodniowy wyjazd na Lazurowe Wybrzeże we Francji. W ubiegłych latach prosiliśmy parafian o fundowanie fantów, a w tym roku chcemy je nabyć za ofiary składane do puszek. Druga i ostatnia taka zbiórka odbędzie się 13 sierpnia. Z góry dziękujemy za składane ofiary.
  8. W przyszłym roku z okazji 130 rocznicy powstania naszej parafii i 125 konsekracji naszego kościoła, chcemy zorganizować dziękczynną pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy. W programie m.in. Lourdes, Fatima, Santiago de Compostela, Montserrat, Saragossa. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 26.04 – 10.05.2024 r. Koszt pielgrzymki 4250 zł + 80 euro za 15 dni. Zapisy u proboszcza od 1 sierpnia br. Szczegółowy program podamy w najbliższym czasie.
  9. Informujemy, że kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna tylko w czwartki w godz. 16:00 – 17:30.
  10. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Adam Skibicki. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…