Ogłoszenia parafialne (23 lipca 2023 r.)

 1. Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wspomnienie św. Kingi, we wtorek święto św. Jakuba Apostoła, w środę św. Joachima i Anny, Rodziców NMP, w sobotę wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
 2. W związku ze zbliżającym się wspomnienie św. Krzysztofa, dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00, przy krzyżu misyjnym odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Prosimy podjeżdżać jednokierunkowo, zgodnie z zasadami jazdy po rondzie aby uniknąć niepotrzebnego blokowania się pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy pracujących na misjach.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy św. przedstawiciele Rady Parafialnej oraz organizatorzy naszego festynu parafialnego będą zbierać do puszek ofiary na fanty do tradycyjnej loterii fantowej. Jedną z głównych nagród będzie tygodniowy wyjazd na Lazurowe Wybrzeże we Francji. W ubiegłych latach prosiliśmy parafian o fundowanie fantów, a w tym roku chcemy je nabyć za ofiary składane do puszek. Druga i ostatnia taka zbiórka odbędzie się 13 sierpnia. Z góry dziękujemy za składane ofiary.
 4. W przyszłą niedzielę jest ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe.
 5. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30. Zachęcamy do uczestnictwa.
 6. W tym tygodniu spotkania seniorów w czwartek o godz. 10:00. Spotkanie odbędzie się w Domu Parafialnym.
 7. Można się jeszcze zapisać na Pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. 26 lipca, w środę, przy parafii św. Franciszka z Asyżu na Podgórzu, w godz. 18-20 w salkach parafialnych trwać będą zapisy; tam też będzie można zasięgnąć szczegółowych informacji na temat pielgrzymki. Oprócz tego informacje dostępne są na facebookowym profilu pielgrzymki
  i na stronie internetowej swidnickiepielgrzymowanie.pl.
 8. W przyszłym roku chcemy zorganizować dziękczynną pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy. W programie m.in. Lourdes, Fatima, Santiago de Compostela, Montserrat, Saragossa. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 26.04 – 10.05.2024 r. Koszt pielgrzymki 4250 zł + 80 euro za 15 dni. Zapisy u proboszcza od 1 sierpnia br. Szczegółowy program podamy w najbliższym czasie.
 9. Informujemy, że kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna tylko w czwartki w godz. 16:00 – 17:30.
 10. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszły śp. Zofia Muszyńska, Katarzyna Grabczak. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…