Ogłoszenia parafialne (17 marca 2019 r.)

 1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Wielkiego Postu. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek uroczystość św. Józefa Oblubieńca.
 2. Droga Krzyżowa w naszej parafii w piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
  Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do licznego udziału.
 3. W ramach Klubu Seniora w poniedziałek gimnastyka dla seniorów zgodnie z harmonogramem, w czwartek i piątek „warsztaty robienia plam na Niedzielę Palmową”. W czwartek o godz. 10.00, w piątek o godz. 15.00.
 4. W piątek comiesięczne nabożeństwo do św. Rity – patronki od spraw beznadziejnych, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
 5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 24-27.03.2019r. Poprowadzi je ks. Robert Lewandowski. Główną postacią tych rekolekcji będzie św. Józef. Program rekolekcji jest następujący w niedzielę nauki na wszystkich Mszach św., o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w poniedziałek wtorek i środę Msze św. z nauką ogólną
  o godz. 9.00 i 18.00. W te dni nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek rano od godz. 8.30-9.00
  i od 17.00-18.00. Jednocześnie informujemy, że spowiedź przedświąteczna z Księżmi z Dekanatu odbędzie się w Wielki Wtorek 16 kwietnia. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach i prosimy o modlitwę w ich intencji.
 6. W dniach 14-28 lipca 2019 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy. W programie m.in. La Salette, Lourdes, Fatima, Santiago de Compostela, Saragossa. Koszt pielgrzymki 1500 zł + 530 euro. Plan pielgrzymki wywieszony w gablocie. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej (najlepiej bezpośrednio u ks. Proboszcza, który będzie duchowym opiekunem pielgrzymki).
 7. Trwa zbiórka złota na korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus z obrazu Białokamieńskiej Pani. Wzór koron zaakceptowany przez Księdza Biskupa i Panią Konserwator Zabytków w gablocie parafialnej.
 8. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w co najmniej trzech nabożeństwach Drogi Krzyżowej i trzech nabożeństwach Gorzkich Żali. Z końcem marca upłynie termin dostarczania do
  ks. Macieja odpisów z aktów chrztu. Odpisy będą sprawdzane w niedzielę 31. marca. Mogą znajdować się w indeksie komunijnym lub na osobnym blankiecie.
 9. W naszym kościele znajduje się puszka na jałmużnę wielkopostną. Składana do niej jałmużna wielkopostna posłuży na zakup żywności dla najbardziej potrzebujących.
 10. W sobotę ze względu na uroczystości 15-lecia naszej diecezji kancelaria nie będzie czynna. Osoby, które chciałyby pojechać na uroczystą Mszę św. do świdnickiej katedry prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii do czwartku włącznie.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, „l’Osservatore Romano”, „Apostolstwo chorych”.
 12. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Krystyna Paź. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…