Ogłoszenia parafialne (18 kwietnia 2021 r.)

1. Dziś III Niedziela Wielkanocna. W kalendarzu liturgicznym w piątek Uroczystość św. Wojciecha Bpa i Męczennika – głównego patrona Polski (nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych); w sobotę uroczystość św. Jerzego – głównego patrona naszej parafii.
  2. W czwartek, 22 kwietnia o godz. 18:00 zostanie odprawione nabożeństwo do św. Rity. Zachęcamy do pisania konkretnych próśb do św. Rity i wrzucanie ich do skrzynki z napisem Nowenna do św. Rity.
  3. Próba przed bierzmowaniem w czwartek 22.04 o godz. 19:00 w kościele.
  4. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania w piątek 23.04 o godz. 17:00.
  5. W sobotę 24 kwietnia będziemy przeżywali odpust w naszej Parafii. W tym dniu Bp Marek Mendyk udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. W czasie tej Mszy św. czterech naszych ministrantów zostanie ustanowionych lektorami. Pamiętajmy w modlitwie o naszej młodzieży oraz o ministrantach.
  6. Za tydzień w niedzielę 25.04 nasi ministranci będą zbierali ofiary do puszek, które przeznaczymy na sfinansowanie ich wakacyjnego wyjazdu.
  7. Za tydzień w niedzielę imienny obchodzić będzie ks. Jarosław. Msza św. w jego intencji w tym dniu o godz. 12:00.
  8. W piątek 16.04 o godz. 18:00 została odprawiona Msza ministrancka. Taca w tym dniu wyniosła 348 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  9. Szukamy chętnych do nauki ministrantury trydenckiej. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do ks. Proboszcza w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  10.  Do końca czerwca Fundacja Św. Jerzego prowadzi specjalistyczne porady psychologiczne i psychoterapeutyczne dla osób niepełnosprawnych. Porady są prowadzone telefonicznie i przez Internet. Korzystanie z porad jest bezpłatne.
  11. Nasza Parafia prowadzi punkt darmowej pomocy przy wypełnianiu deklaracji PIT za 2020 r. Z pomocy można korzystać w każdą sobotę od 08:00 do 11:00 na plebanii.
  12. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Waldemar Budny, Alina Jaszka, Bogusław Machula, Władysław Pazgan, Janina Niewiejska. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…