Ogłoszenia parafialne (25 kwietnia 2021 r.)

 1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna. W kalendarzu liturgicznym w środę wspomnienie św. Ludwika Grignon de Montforta, czwartek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, w piątek wspomnienie św. Piusa V.
 2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona jest na cele remontowe naszej parafii.
 3. W dniu dzisiejszym nasi ministranci zbierają ofiary do puszek, które pomogą sfinansować wakacyjny wyjazd nad morze.
 4. Dzisiaj swoje imienny obchodzi ks. Jarosław. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 12:00.
 5. W środę 21 kwietnia zmarła S.M. Sylwia Mirkiewicz, Siostra Przełożona Sióstr Elżbietanek i nasza Zakrystianka. Pogrzeb naszej Siostry odbędzie się we wtorek o godz. 12:00 w naszym kościele pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Ignacego Deca.
 6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. wynagradzająca z racji I soboty miesiąca o godz. 8.00 wraz ze zmianą tajemnic różańca. Księża odwiedzą chorych w II sobotę maja, tj. 08.05, zgłoszonych wcześniej w kancelarii, w zakrystii bądź telefonicznie.
 7. Wczoraj Ks. Bp Ignacy Dec ustanowił czterech naszych ministrantów lektorami. Polecamy ich waszym modlitwom.
 8. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa.
 9. Po konsultacjach z rodzicami dzieci komunijnych, których zdecydowana większość opowiedziała się za zmianą terminu komunii na późniejszy (wychodząc naprzeciw ich postulatom), przekładamy uroczystość I Komunii św. na niedzielę 19 września. Mamy nadzieję, że do września sytuacja epidemiczna w kraju zostanie opanowana..
 10.  Do końca czerwca Fundacja Św. Jerzego prowadzi specjalistyczne porady psychologiczne i psychoterapeutyczne dla osób niepełnosprawnych. Porady są prowadzone telefonicznie i przez Internet. Korzystanie z porad jest bezpłatne.
 11. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Aleksander Plesner, Krzysztof Mróz, Helena Kaczmarek. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…