Ogłoszenia parafialne (18 listopada 2018 r.)

Przeżywamy XXXIII niedziele zwykłą. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego; w środę wspomnienie Ofiarowania NMP; w czwartek św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego i organistów; w sobotę wspomnienie św. Andrzeja i Towarzyszy – męczenników wietnamskich. Za tydzień w niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

1. Tak, jak w ubiegłych latach, opłatki w naszej parafii będą roznosiły Siostry Elżbietanki. Prosimy o życzliwe przyjęcie naszych Sióstr. Plan roznoszenia:

Codziennie od godz. 09:00

Poniedziałek 19.11

Ul. Andersa 1-65 numery nieparzyste, Jasna i Wysockiego, ul. Andersa 2-50 numery parzyste

Wtorek 20.11

Ul. Wolności i Piasta od strony Chełmca

Środa 21.11

Ul. Ruchu Oporu, Ratuszowa i Andersa od 52-72 numery parzyste

Czwartek 22.11

Ul. Reja od nr 2 i ul. Ludowa

Piątek 23.11

Ul. Andersa od 67-101 numery nieparzyste

Sobota 24.11

Ul. Kraka

1. Jutro, w poniedziałek planujemy przeprowadzić prace porządkowe w drugiej części Domu Parafialnego. Osoby chętne do pomocy (zwłaszcza mężczyzn) zapraszamy na godz. 9.00.
  2. W najbliższy wtorek i czwartek w Domu Parafialnym odbędą się spotkania w ramach Klubu Seniora o godz. 15:00, na spotkaniu będzie Pani Joanna od stroików bożonarodzeniowych.
  3. W czwartek comiesięczne nabożeństwo do św. Rity – patronki od spraw beznadziejnych, rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
  4. W najbliższy piątek o godz. 18:30 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  5. W przyszłą niedziele jest ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe.
  6. W przyszłą niedzielę w patronalne święto służby liturgicznej na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się uroczyste pasowanie na nowych ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  7. W dniu wczorajszym awaria hydrauliczna u naszych Sióstr poczyniła wielkie szkody w ich domu, dlatego dziś do puszek zbieramy ofiary na pomoc Siostrom Elżbietankom w usunięciu szkód, część ofiar będzie także przeznaczona na Światowe Dni Młodzieży, zgodnie z ogłoszeniem sprzed tygodnia. Dziękujemy za wsparcie.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.