Ogłoszenia parafialne (18 marca 2018 r.)

 1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek 19.03.2018r. obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 2. Wielkopostne nabożeństwa pokutne w naszej parafii: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.00 oraz o godz. 17.30. oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. Taca zebrana w czasie Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Zachęcamy do licznego uczestnictwa. Za udział w tych nabożeństwach możliwość uzyskania odpustu zupełnego.
 3. Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Palmową. W nocy z 24 na 25 marca zmieniamy czas na letni (przestawiamy zegarki z godziny drugiej na trzecią). Jednocześnie jest to ostatnia niedziele miesiąca, taca przeznaczona jest remont.
 4. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Włoch, prosimy o wpłaty do 22.03.2018r..
 5. W naszej parafii jest punkt pomocy przy wypełnianiu zeznań podatkowych PIT za 2017 rok z uwzględnieniem 1% odpisu od podatku na konto Fundacji „Nasza Przyszłość”. Punkt jest czynny na plebanii w każdą sobotę, godz. 10.00 – 11.30.
  W poniedziałki i środy po mszy św. wieczornej.
 6. Dnia 23 marca z naszej parafii ruszy – po raz pierwszy z Wałbrzycha – „Ekstremalna Droga Krzyżowa”. Jest to długa, około 40 km nocna trasa, pokonywana w samotności lub w grupach do 10 osób, nacechowana milczeniem, modlitwą i medytacją. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej i na facebooku. Ich adresy znajdują się na plakacie umieszczonym w gablocie.
 7. W zakrystii do nabycia świece Caritas (paschaliki) na stół wielkanocny w cenie 5 zł za sztukę.
 8. Dnia 28.03.2018r. o godzinie 19.00 w naszej parafii odbędzie się Koncert Chóralny Filharmonii Sudeckiej. W związku z tym Msza św. w tym dniu będzie o godz. 17.00
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowy numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 10. W minionym tygodniu w naszej parafii do wieczności odeszła śp. Genowefa Michalska. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…