Ogłoszenia parafialne (18 sierpnia 2019 r.)

 1. Przeżywamy XX Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Bernarda
  z Clairvaux – Doktora Kościoła; w środę św. Piusa X; w czwartek NMP Królowej; w sobotę święto św. Bartłomieja Apostoła.
 2. Dziś o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza święta tzw. trydencka. Będzie to inauguracja comiesięcznej Mszy „trydenckiej” w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy. W związku z tym nowenna pompejańska w tym dniu o godz. 16.30.
 3. 14. sierpnia rozpoczęliśmy Nowennę Pompejańską w intencji parafian. Do 6. października codziennie będziemy odmawiać
  3 części Różańca wraz z przypisanymi modlitwami. Od godz. 17.00 dwie części, a po Mszy św. trzecią. W związku z nowenną chcemy w tej samej intencji podjąć post. Osoby chętne do podjęcia postu w intencji naszej wspólnoty prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Grafik postu jest wywieszony w zakrystii.
 4. Serdecznie zapraszamy chłopców ze szkoły podstawowej do służby przy ołtarzu. Chcących zostać ministrantami prosimy
  o zgłaszanie się do ks. Jarosława, opiekuna ministrantów lub do Proboszcza.
 5. W poniedziałek 19 sierpnia od godz. 10.00 w naszym domu parafialnym zorganizujemy bezpłatne badania na obecność wirusa HCV odpowiedzialnego m. in. za wirusowe zapalenie wątroby typu C. Badanie przeznaczone jest dla osób dorosłych.
 6. W czwartek 22 sierpnia comiesięczne nabożeństwo do św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych po Mszy św. wieczornej. W związku z nabożeństwem różańce nowenny pompejańskiej zostaną odmówione przed wieczorną Eucharystią.
 7. Dnia 8 września organizujemy kolejny festyn parafialny na urodziny Matki Bożej. Stąd jak co roku zwracamy się do potencjalnych sponsorów o wsparcie naszego parafialnego święta oraz o fundowanie fantów na loterię fantową. W ramach festynu planujemy zorganizować dziecięcy konkurs piosenki maryjnej. Prosimy o zgłaszanie dzieci. Dla zwycięscy przewidziana jest nagroda. Dziś zbieramy do puszek datki, które będą przeznaczone na zakup fantów na loterię fantową.
 8. Za tydzień przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca zbierana będzie na prace remontowe.
 9. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Dariusz Odomski: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…