Ogłoszenia parafialne (19 maja 2019 r.)

 1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: we wtorek wspomnienie św. Jana Nepomucena, w piątek NMP Wspomożycielki Wiernych. Dzisiaj w czasie Mszy o godz. 10.30 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swoich serc. Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach, ich rodzicach, rodzeństwie, chrzestnych.
 2. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do licznego uczestnictwa. Dzieci pierwszokomunijne przychodzą codziennie na nabożeństwo.
 3. Wczoraj w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na stulecie” dla uczczenia urodzin Papieża Polaka. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji. Szczegóły na plakacie i na stronie akcji.
 4. W ramach Klubu Seniora w poniedziałek gimnastyka dla seniorów zgodnie z harmonogramem. W czwartek Parafia św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej oraz Fundacja Świętego Jerzego organizuje wyjazd do Wojsławic koło Niemczy, gdzie znajduje się Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Organizator pokrywa koszt autokaru, uczestnicy płacą za bilet 15 zł. Jest jeszcze 15 miejsc wolnych.
 5. W środę comiesięczne nabożeństwo do św. Rity – patronki od spraw beznadziejnych, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
 6. W środę 22.maja Ks. Proboszcz będzie obchodził 15 rocznicę swoich święceń kapłańskich, natomiast w czwartek 23.maja
  Ks. Maciej oraz Ks. Mateusz 10 rocznicę święceń. Polecajmy w modlitwie księży pracujących w naszej parafii.
 7. Za tydzień w niedzielę na Mszy o godz. 10.30 Rocznica I Komunii Świętej. Próba przed Rocznicą w piątek o godz. 16.30. Obecność obowiązkowa.
 8. W przyszłą niedzielę przypada ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe.
 9. W przyszłą niedzielę 26 maja o godz. 15.00 w naszym Domu Parafialnym odbędzie się autorska premiera najnowszego filmu Wydawnictwa Rosemaria zatytułowanego „Broń nas w walce” o św. Michale Archaniele. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.
 10. Dnia 31 maja parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt będzie zależał od ilości chętnych.
 11. Trwa zbiórka złota na korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus z obrazu Białokamieńskiej Pani. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory odpowiedzieli na apel.
 12. Dnia 25 maja w sobotę organizujemy wyjazd na „dzień dziecka” do Polanicy.
  W programie wiele atrakcji dla dzieci. Wyjazd o godz. 8.00 spod kościoła. W ubiegłą niedzielę nasi ministranci na wyjazd zebrali W związku z wyjazdem nasi ministranci w zeszłą niedzielę zebrali do puszek 596 zł. Dziękujemy za wsparcie wyjazdu.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.
  Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, „l’Osservatore Romano”, „Apostolstwo chorych”.
 14. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł Andrzej Matela: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.