Ogłoszenia parafialne (19 marca 2017 r.)

1. Przeżywamy III niedzielę Wielkiego Postu. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w poniedziałek 20 marca Uroczystość św. Józefa Oblubieńca.
W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – 13 rocznica powstania naszej diecezji oraz święceń jej pierwszego biskupa Ignacego Deca.

2. Nasza parafia złożyła projekt na dofinansowanie z Wałbrzyskiego Funduszu Partycypacyjnego drogi i parkingu na nasz cmentarz. Głosowanie trwa od 15 marca do 15 kwietnia. Głosować można drogą internetową oraz przez wypełnienie formularza. Dlatego zwracamy się z prośbą o głosowanie na nasz projekt oraz projekt dotyczący szkoły. Gotowe formularze dostępne są w zakrystii. Potrzebny jest PESEL. Kto nie ma dowodu osobistego, bądź nie pamięta swojego numeru PESEL niech za tydzień przyjdzie na mszę św. lub Drogę Krzyżową z dowodem. Prosimy także o wsparcie drugiego projektu dotyczącego szkoły specjalnej nr 10. Nasz projekt jest opatrzony numerem 1, szkoły specjalnej numerem 2.

3. Nabożeństwa w tygodniu bez zmian. Droga Krzyżowa w naszej parafii w piątek o godz. 9.00 i 17.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do licznego udziału i korzystania z Bożej łaski.

4. Dziś o godz. 16.30 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

5. Darmowe porady prawne w naszej parafii odbywają się w każdy wtorek
o 17.00, natomiast punkt pomocy przy wypełnianiu deklaracji PIT za 2016 rok
w sobotę o 10.30 w salce na plebanii.

6. W najbliższy wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.

7. W piątek po Mszy Św. wieczornej spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

8. Za tydzień, w niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy na Koncert Pasyjny w wykonaniu Świdnickiej Scholi Cantorum „Exultet” – w programie tradycyjne pieśni pasyjne kościelnej muzyki dawnej oraz współczesnej.

9. Również za tydzień o godz. 18.00 mszę św. z homilią w naszym kościele odprawi ks. Wojciech Drab, diecezjalny egzorcysta. Po mszy św. poprowadzi nabożeństwo w intencji wszystkich zniewolonych z naszej parafii.

10. W związku z papieską inicjatywą przeprowadzenia w całym Kościele nabożeństwa „24 godziny dla Pana” w Sanktuarium Krzyża św. na Podzamczu odbędzie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie rozpocznie się w piątek 24 marca o godz. 18.00

11. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Taca zbierana jest na remont dachu.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

13. Do nabycia są świece Caritas, „Paschaliki” na stół wielkanocny w cenie 5 zł.

14. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła: śp. Leokadia Wronkiewicz. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.