Ogłoszenia parafialne (19 stycznia 2020 r.)

 1. Przeżywamy dziś II Niedzielę zwykłą. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek św. Agnieszki, w piątek św. Franciszka Salezego, w sobotę nawrócenie św. Pawła Apostoła. Wczoraj, 18 stycznia, rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia. W tym tygodniu przypada również Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. Módlmy się w intencji naszych dziadków.
 2. Dzisiaj o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych.
 3. W najbliższym tygodniu próba scholi odbędzie się w sobotę od godz. 10:00 do 11:00.
 4. W ramach przygotowania do bierzmowania spotkanie dla młodzieży żeńskiej we wtorek 21.01 o godz. 19:00, a dla młodzieży męskiej tydzień później, we wtorek 28.01 o godz. 19:00. Oba spotkania w Domu Parafialnym.
 5. Dnia 20.01 o godz. 17:00 w auli WSD odbędzie się kolejne spotkanie w ramach programu „Drogami Wiary i Rozumu”. Wykład pt. „Dlaczego Kościół potrzebny jest do zbawienia?” wygłosi ks. prof. dr hab. Dariusz Kowalczyk. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 6. W środę, 22 stycznia, nabożeństwo do św. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.
 7. W najbliższy piątek 24 stycznia, o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ministrantów naszej parafii, podczas której do grona ministrantów zostanie włączony jeden kandydat, a grono kandydatów powiększy trzech kolejnych chłopców. Taca z tej Mszy będzie przeznaczona na fundusze ministranckie. Będzie to jednocześnie Msza urodzinowa ks. Jarosława. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Jutro ostatni dzień kolędy. Księża odwiedzą parafian mieszkających na ulicy

1) Dąbrowskiego nieparzyste 17-1
2) Dąbrowskiego nieparzyste 19a i 19b
Kolęda dodatkowa

 

Kolęda dodatkowa, z przyczyn losowych, będzie od ok. godz. 17:30

 

 1. Po zakończeniu wizyty duszpasterskiej powraca normalny tryb pracy kancelarii. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki 16:00-17:30 a w soboty 9:00-10:00. We wtorki o godz. 17:00 bezpłatne porady prawne.
 2. W przyszłą niedziele jest ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe.
 3. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 4. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Andrzej Kuchta, Grażyna Plesińska, Aniela Kopytko. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…