Ogłoszenia parafialne (20 sierpnia 2017 r.)

  1. Przeżywamy XX Niedzielę zwykłą. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspomnienie św. Piusa X; we wtorek Najświętszej Maryi Panny Królowej; w czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła; w sobotę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  2. W najbliższy wtorek nabożeństwo do św. Rity patronki od spraw trudnych i beznadziejnych o godz. 18.00. W tym dniu zgodnie z zarządzeniem papieża Piusa XII odnowimy nasze poświęcenie Niepokalanemu Sercu Maryi.
  3. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Wilna, która odbędzie się w dniach od 10-14 października br. Koszt 590 zł i 65 euro. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  4. Parafia Wniebowzięcia NMP w Szczawnie Zdroju organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę z okazji 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej. Pielgrzymka odbędzie się dn. 08.09.2017 r. Zapisy w parafii w Szczawnie Zdroju.
  5. Dnia 10 września, wcześniej niż w ubiegłych latach nasza parafia organizuje festyn parafialny, związany z urodzinami Matki Bożej. Zwracamy się z prośbą do potencjalnych sponsorów o wsparcie tego wydarzenia. Trwa zbiórka fantów na loterię fantową, która odbędzie się w czasie festynu. Fanty można przynosić do zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
  6. Za tydzień przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca w tym dniu zbierana jest na remont dachu.
  7. Za tydzień 27 sierpnia o godz. 11:00 zostanie odprawiona msza św. odpustowa w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej na Konradowie. Mszę poprzedzi pielgrzymka z kościoła pw. Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 9.15. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  9. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Maria Mirecka, Czesław Draus oraz Józefa Subocz : Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.