Ogłoszenia parafialne (21 kwietnia 2019 r.)

 1. Życzenia: Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych. Niech Zmartwychwstały Chrystus udziela Wam hojnie swego błogosławieństwa. Niech świadomość triumfu życia nad śmiercią napełnia Wasze serca niezachwianą nadzieją! Chrystus Zmartwychwstał!
 2. Przeżywamy Oktawę Wielkiej Nocy – Zmartwychwstania Pańskiego. Za tydzień niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy
  w nowennie przed tym Świętem. Koronka do Bożego Miłosierdzia z modlitwami nowennowymi codziennie przed mszą wieczorną.
 3. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych, w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym. Taca z tego dnia jest przeznaczona na PWT Wrocław i WSD Świdnica.
 4. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, comiesięczne nabożeństwo do św. Rity – patronki od spraw beznadziejnych, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
 5. Przypominamy, że w Oktawie Wielkanocnej nie będzie spotkania dla seniorów.
 6. W dniach 14-28 lipca 2019 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy. W programie m.in. La Salette, Lourdes, Fatima, Santiago de Compostela, Saragossa. Koszt pielgrzymki 1500 zł + 530 euro. Plan pielgrzymki wywieszony w gablocie. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej (najlepiej bezpośrednio u ks. Proboszcza, który będzie duchowym opiekunem pielgrzymki).
 7. Trwa zbiórka złota na korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus z obrazu Białokamieńskiej Pani. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory odpowiedzieli na apel.
 8. W dniu 27 kwietnia w godz. 9.00-14.00 w Wałbrzychu po raz kolejny odbędzie się akcja „Czysty zielony Wałbrzych”. Szczegóły w gablocie.
 9. Ofiary składane w ramach jałmużny wielkopostnej wyniosły ok. 1800 zł. Sporządziliśmy z nich 18 paczek i rozdaliśmy najbardziej potrzebującym. Dziękujemy za złożone ofiary.
 10. Na terenie naszej parafii działają przedszkola, w których dzieci nie mają zajęć religii. W związku z tym, wychodząc naprzeciw rodzicom, którzy chcieliby zadbać o rozwój duchowy swoich dzieci od najmłodszych lat zapraszamy na pierwsze spotkanie katechetyczne w sobotę 11 maja na godzinę 10.00. Spotkanie odbędzie się w salce w Domu Parafialnym. Na to spotkanie zapraszamy również starsze dzieci (szkoła podstawowa), które chciałyby miło i twórczo spędzić czas, a przede wszystkim zaprzyjaźnić się z Panem Bogiem.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, „l’Osservatore Romano”, „Apostolstwo chorych”.
 12. Proboszcz parafii św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej serdecznie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie Triduum Sacrum w naszym kościele: Księżom Wikariuszom, Siostrze Przełożonej, Pani Organistce, Śpiewakom, Ceremoniarzom i całej Służbie Liturgicznej, Osobom Sprzątającym kościół oraz wszystkim uczestniczącym w największych Świętach naszej wiary.
 13. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia w całej diecezji zbierane są ofiary do puszek na potrzeby Caritas Diecezji Świdnickiej.
  Za tydzień również ostatnia niedziela miesiąca i taca będzie zbierana na prace remontowe. Za tydzień również obowiązkowe spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w kościele o godz. 16.30
 14. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Janina Kłosińska, Stefania Maciejczyk, Krzak Ryszard i Maria Korczyńska: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.