Ogłoszenia parafialne (21. maja 2017 r.)

 

1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wspomnienie św. Rity – comiesięczne nabożeństwo do patronki od spraw trudnych i beznadziejnych o godz. 18.00; w środę wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych; w piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza – rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

2. W sobotę, 27 maja br., JE ks. bp Ignacy Dec w katedrze świdnickiej, podczas Mszy św. o godz. 10.00 udzieli święceń prezbiteratu. Księży Diakonów, którzy otrzymają święcenia kapłańskie polecamy modlitwie.

3. Darmowe porady prawne w naszej parafii odbywają się w każdy wtorek
o godz. 17.00 w salce na plebanii.

4. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30 połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W czwartki po mszy św. wieczornej.

5. W sobotę 3 czerwca odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich. Zapisy na wyjazd na to spotkanie u ks. Mateusza.

6. Parafia św. Katarzyny w Nowej Rudzie-Słupcu organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Medziugorie w dniach 16-24 czerwca. Są jeszcze wolne miejsca, a autokar będzie jechał przez Biały Kamień. Szczegóły dla zainteresowanych w zakrystii.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

8. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli: śp. Aurelia Szymańska i Danuta Dużyńska. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie,
a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.