Ogłoszenia parafialne (21 października 2018 r.)

1. Przeżywamy XXIX niedziele zwykłą. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej S. Angelikę, która od piątku mieszka w Domu Sióstr Elżbietanek. Życzymy Siostrze potrzebnych łask Bożych, opieki Św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej.
  2. Trwa miesiąc październik a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.15.
  3. Jutro, 22. października nabożeństwo do św. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.
  4. Z okazji 40 rocznicy wyboru Polaka na Papieża oraz 100-lecia odzyskania niepodległości organizowana jest piesza pielgrzymka ulicami Wałbrzycha. Odbędzie się ona w dwóch etapach. I etap będzie 16.października, II etap 21.października. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
  5. W czwartek o godz. 10.00 kolejne spotkanie w ramach Centrum Aktywności Obywatelskiej (Klub Seniora).
  6. W najbliższy piątek 26. października odbędzie się spotkanie dla osób przygotowujących się do bierzmowania. Rozpocznie się ono Mszą Św. o godz. 18, dalsza część spotkania w domu parafialnym.
  7. Parafia św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej zaprasza na seans filmu „Tajemnica Nowenny Pompejańskiej”, który odbędzie się dnia 28.października o godz. 15.00 w Domu Parafialnym. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
  8. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 zostaną poświęcone różańców dla dzieci I-Komunijnych. Różańce nabywamy we własnym zakresie.
  9. W przyszłą niedzielę również przypada ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe, będą również zbierane ofiary do puszki na rzecz prześladowanych chrześcijan.
  10. Siostry Elżbietanki serdecznie zapraszają na spotkanie dla młodzieży w wieku od 15 lat „Młodzi Ubogim” w dniach 9-11. listopada. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  12. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Janina Burdzy. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…