Ogłoszenia parafialne (22 kwietnia 2018 r.)

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy tydzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: jutro Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa
  i Męczennika, Głównego Patrona Polski; we wtorek Uroczystość św. Jerzego Wielkiego Męczennika – Patrona naszej parafii; w środę Święto św. Marka Ewangelisty.
 2. Przygotowujemy się do Uroczystości św. Jerzego naszego Patrona. W ramach tego przygotowania trwamy w nowennie przed odpustem ku czci Św. Jerzego. Jest ona odprawiana codziennie przed Mszą Świętą wieczorną. Msza św. odpustowa
  z udziałem duchowieństwa naszego dekanatu odbędzie się 24 kwietnia we wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnego świętowania imienin naszej parafii.
 3. Dziś wieczorem o godz. 18:00 comiesięczne nabożeństwo do św. Rity Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych, które rozpoczniemy Mszą św.
 4. Trwamy w roku duszpasterskim, którego hasło brzmi „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Św. Jan Paweł II w encyklice
  O Duchu Świętym napisał, że „jest On prawdziwym Ojcem ubogich, Dawcą darów i Światłością sumień. Przynosi odpoczynek i ulgę pośród spiekoty dnia, wśród niepokojów, walk i zagrożeń każdej epoki. Przynosi wreszcie pociechę wówczas, gdy serce ludzkie płacze i doświadcza pokusy rozpaczy”. W związku z zachętą biskupów polskich do odkrywania Osoby Ducha Świętego zapraszamy na spotkania modlitewno – formacyjne grupy Odnowy w Duchu Świętym w środę po Mszy Świętej wieczornej.
 5. Za tydzień przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca w tym dniu zbierana jest na remont dachu. Za tydzień również zostanie przedstawione sprawozdanie za miniony rok.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia świąteczne „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 7. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Bolesław Matyjewski: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…