Ogłoszenia parafialne (22 grudnia 2019 r.)

1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Adwentu. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek Wigilia Bożego Narodzenia – wspomnienie liturgiczne Adama i Ewy – Pierwszych Ludzi (w tym dniu mszy św. o godz. 18.00 nie będzie); w środę Uroczystość Narodzenia Pańskiego; w czwartek święto św. Szczepana; w piątek święto św. Jana Apostoła, w sobotę święto Świętych Młodzianków.
    Za tydzień przypada niedziela Świętej Rodziny.
  2. Dziś w Domu Parafialnym można stroiki i ozdoby świąteczne.
  3. W dniu dzisiejszym zostanie odprawione nabożeństwo do św. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.
  4. Serdecznie dziękujemy całej naszej ekipie remontowej. Msza w ich intencji zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 12:00.
  5. Dziękujemy również wszystkim osobom, które sprzątały wczoraj wieczorem kościół.
  6. W najbliższy piątek w Oktawie Bożego Narodzenia decyzją Księdza Biskupa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W poniedziałek księża odwiedzą chorych z komunią św. Ks. Jarek będzie odwiedzał swoich chorych od godz. 08:30, ks. Artur natomiast od godz. 10:00.
  8. Próba scholi dziecięcej w poniedziałek o godz. 16:30. Również w poniedziałek o godz. 18:00 zakończenie Rorat z losowaniem nagród na najładniejszy lampion.
  9. We wtorek 24 grudnia Msze św. pasterskie o godz. 22.00 i 24.00. Serdecznie zapraszamy. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego i w II dzień świąt Msze św. w porządku niedzielnym.
  10. W Wigilię kancelaria parafialna będzie nieczynna. Zbliża się czas kolędy w którym kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, czwartki i soboty w godzinach 9:00-10:00.
  11. W najbliższy piątek, 27 grudnia, rozpoczynamy w parafii wizytę duszpasterską. Kolędę codziennie będziemy rozpoczynać
    o godz. 15:30. W sobotę o godz. 10:00. Plan kolędy na najbliższe dni podamy w Boże Narodzenie.
  12. W przyszłą niedziele jest ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe.
  13. Do nabycia w kancelarii i zakrystii opłatki na stół wigilijny oraz kalendarze parafialne na rok 2020 w cenie 10 zł. Dochód
    z kalendarzy przeznaczony jest w całości na rozwój scholi dziecięcej.
  14. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  15. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszły śp. Marianna Lisiewska, Stefania Drygaś. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…