Ogłoszenia parafialne (23 czerwca 2019 r.)

 1. Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: W poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych); w sobotę uroczystość św. św. Apostołów Piotra i Pawła. We wszystkie te uroczystości dodatkowa Msza św.
  o godz. 9.00.
 2. Jeszcze raz Parafia dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację procesji Bożego Ciała, osobom budującym ołtarze, animującym śpiew, asyście liturgicznej i wszystkim, którzy uczestnicząc w procesji dali wyraz swojej wiary
  w realną obecność Chrystusa pośród nas.
 3. Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwo do Najświętszego Seca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do licznego uczestnictwa. W czwartek na zakończenie „oktawy Bożego Ciała” procesja do czterech ołtarzy oraz poświęcenie wianków.
 4. W ramach Klubu Seniora w czwartek dla seniorów badanie wskaźnika ABI (jest to podstawowe narzędzie w ocenie tętnic obwodowych). Zapisy we wtorek o godz. 11.00, w piątek gimnastyka dla seniorów.
 5. Dziś żegnamy Ks. Mateusza i Ks. Macieja, którzy po 5-letniej pracy w naszej parafii przechodzą do innych placówek. O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w ich intencji, która będzie wyrazem podziękowania za ich pracę z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalszą pracę duszpasterską.
 6. Dziś o godz. 18.00 Mszę św. prymicyjną odprawi Ks. Tomasz Kowalczuk i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
 7. Dnia 24 czerwca powitamy nowych wikariuszy w naszej parafii ks. Artura Merholca i Ks. Jarosława Buczyńskiego.
  W tym dniu o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. prymicyjna w rycie trydenckim przez Ks. neoprezbitera Jarosława Buczyńskiego.
 8. Trwa zbiórka złota na korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus z obrazu Białokamieńskiej Pani. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory odpowiedzieli na apel.
 9. Mija rok odkąd w naszej parafii trwa program żywnościowy „Spiżarnia Caritas”. Do tej pory udało nam się rozdać żywność na kwotę 212 700 zł. Docieramy do ponad 100 mieszkań. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomagają w dotarciu żywności do potrzebujących.
 10. Od 28-30 czerwca w naszym Domu Parafialnym wspólnota „Prawda” organizuje rekolekcje ewangelizacyjne „Szkoła Maryi”. Szczegóły na plakacie.
 11. Za tydzień przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca zbierana będzie na prace remontowe.
 12. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 13. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Andrzej Dembny, Zbigniew Walus i Janusz Strycharski: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…