Ogłoszenia parafialne (23 kwietnia 2017 r.)

1. Przeżywamy II niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Miłosierdzia. Dziś w Święto Bożego Miłosierdzia obchodzimy także nasz parafialny odpust ku czci
św. Jerzego Męczennika. Uroczystej Summie odpustowej o godz. 12:00 przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. Marcin Dolak – Ojciec Duchowny WSD Świdnica.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha bpa i m Głównego Patrona Polski, we wtorek święto św. Marka Ewangelisty; w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej – Doktora Kościoła
i Patronki Europy.

3. Dziś o godz. 15:00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia z racji Święta Bożego Miłosierdzia.

4. W piątek po Mszy Św. wieczornej spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

5. Za tydzień, (podobnie jak miesiąc temu), mszę św. o godz. 18.00 odprawi
ks. Wojciech Drab, diecezjalny egzorcysta. Po mszy św. poprowadzi nabożeństwo w intencji wszystkich zniewolonych z naszej parafii.

6. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Taca w tym dniu zbierana jest na remont dachu. Otrzymaliśmy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego informację o zabezpieczaniu dla nas środku na częściowe pokrycie remontu dachu, która stanowi (zgodnie z przepisami) 45% wartości realizowanej inwestycji (poprzeczne ramiona), resztę 55 % stanowi wkład własny parafii.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

8. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli: śp. Janina Domagała oraz Władysław Bojwoł. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie,
a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.