Ogłoszenia parafialne (23 lutego 2020 r.)

 1. Przeżywamy dziś VII Niedziele zwykłą. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym rozpoczynamy Wielki Post. Dzisiaj swoje urodziny obchodzi ks. Proboszcz. O godz. 12 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Jubilata.
 2. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe.
 3. Z dniem 24 lutego Siostra Benigna Dąbrowska, wieloletnia przełożona Sióstr Elżbietanek w naszej parafii i zakrystianka przechodzi do innej placówki we Wleniu. Dziękujemy Siostrze za ofiarną służbę w naszej parafii i życzymy obfitości łask Bożych w nowym miejscu. Od jutra nową Siostrą Przełożoną i zakrystianką będzie Siostra Sylwia, którą powitamy uroczyście w przyszłą niedzielę.
 4. W poniedziałek o godz. 10:00 gimnastyka dla seniorów.
 5. W Środę Popielcową 26 lutego Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Wieczorna Msza rozpocznie się procesją pokutną wokół kościoła. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
 6. W piątek, 28.02, o godz. 18:00 Msza święta ministrancka. Serdecznie zapraszamy.
 7. W najbliższą niedzielę, 1 marca, nasi ministranci będą zbierali ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na wyjazd wakacyjny.
 8. W związku z rozpoczętym Wielkim Postem w każdy piątek o godz. 17:15 Droga Krzyżowa, a w niedziele o godz. 17:15 Gorzkie Żale. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania obowiązkowo przychodzi na te nabożeństwa z książeczkami.
 9. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania we wtorek, 3 marca, o godz. 19:00 w domu parafialnym.
 10. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca, będzie można po każdej Mszy św. do południa zjeść ciastko i wypić kawę w naszym Domu Parafialnym. Zapraszamy.
 11. W naszym dekanacie nauki przedślubne rozpoczną się w sobotę 29 lutego o godz. 17:00 Mszą św. w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Prymasa Wyszyńskiego.
 12. W naszym kościele od Środy Popielcowej wzorem ubiegłego roku będzie znajdować się puszka na jałmużnę wielkopostną. Pod koniec Wielkiego Postu członkowie Rady Parafialnej dokonają podliczenia ofiar, z których zakupimy żywność na święta dla najbardziej potrzebujących.
 13. Parafia Aniołów Stróżów zaprasza na uroczystą Mszę św. z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 01 marca o godz. 13:00. Mszy przewodniczył będzie JE Ks. Bp Ignacy Dec i będzie ona transmitowana przez TVP Polonia. Parafii św. Aniołów Stróżów zaprasza również na Seminarium Odnowy Wiary. Szczegóły na plakacie.
 14. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 15. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Edeltraud Ochęduszko-Ćwioro oraz Zofia Piktas. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…