Ogłoszenia parafialne (24 czerwca 2018 r.)

 1. Przeżywamy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w środę wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy; w czwartek wspomnienie św. Ireneusza z Lyonu; w piątek uroczystość św. św. Apostołów Piotra
  i Pawła – w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Taca przeznaczona jest na prace remontowe naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
 3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. W czwartek po mszy św. wieczornej.
 4. W minioną środę rozpoczęliśmy program „Spiżarnia Caritas”, dzięki któremu będziemy zaopatrywać naszych parafian
  w produkty żywnościowe z Biedronek. Osoby zainteresowane szczegółami prosimy o kontakt z proboszczem.
 5. Otrzymaliśmy z MSWiA informację o przyznaniu nam dotacji na remont drzwi, dzięki której jeszcze w tym roku powinno nam się udać wymienić drzwi główne oraz drzwi wejść bocznych w transepcie.
 6. Została również pozytywnie rozpatrzona nasza oferta w ramach programu FIO 2018 – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, dzięki której w najbliższym czasie wyjdziemy z konkretną propozycją dla parafian 60+. W ramach tego projektu będziemy próbowali uruchomić dom katechetyczny przy ul. Św. Jerzego 1.
 7. Z wyprzedzeniem informujemy, że dnia 9. września w naszej parafii zostanie zorganizowany festyn rodzinny z okazji urodzin Matki Bożej. W związku z festynem zwracamy się do potencjalnych sponsorów o wsparcie naszego parafialnego święta. Osoby, które zechciałyby zanieść w imieniu parafii pismo o wsparcie do konkretnych instytucji prosimy o zabranie pisma, które pod chórem rozdają przedstawiciele Rady Parafialnej.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 9. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Adam Marcyniuk: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…