Ogłoszenia parafialne (24 grudnia 2017 r.)

 1. Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim naszym parafianom oraz gościom przebywającym w czasie świąt w naszej parafii. Niech Nowonarodzone Dziecię, Książe Pokoju napełnia wasze serca Bożym pokojem, udziela wszelkich potrzebnych łask oraz chroni wasze rodziny od wszelkiego zła. Szczęść Boże!
 2. Przeżywamy IV niedzielę Adwentu – Wigilię Bożego Narodzenia. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego (msze św. w porządku niedzielnym); we wtorek Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika (drugi dzień świąt); w środę święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty; w czwartek święto św. św. Młodzianków; w najbliższą niedzielę święto Świętej Rodziny.
 3. W dniu dzisiejszym w Wigilię Bożego Narodzenia, msze św. w porządku niedzielnym do godz. 12.00 włącznie. Mszy o godz. 18.00 nie będzie, ze względu na wieczerze wigilijną. W nocy Pasterki tradycyjnie o godz. 22.00 i 24.00.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu naszego kościoła do zbliżających się świąt. Siostrom Elżbietankom, Panom pracującym przy choinkach i szopce oraz Pani Organistce.
 5. W piątek i w sobotę z Księżmi Wikariuszami rozwieźliśmy kilkanaście paczek żywnościowych do osób najbardziej potrzebujących (starszych, samotnych i chorych oraz do dwóch rodzin wielodzietnych). Bardzo dziękujemy za pomoc Panu Markowi Piekajowi – właścicielowi firmy „Jama” oraz Pani wiceprzewodniczącej Rady Miasta Krystynie Olanin, dzięki którym ta charytatywna inicjatywa była możliwa.
 6. Organizujemy wraz z parafią św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie Słupcu pielgrzymkę do Włoch w dniach 9-18.04.2017 r. Zapisy i zaliczki w złotówkach przyjmujemy do końca stycznia. Program wywieszony jest w gablocie
  i na stronie internetowej.
 7. W następną niedzielę 31 grudnia msze św. w porządku niedzielnym do godz. 12.00. Ostatnia msza św. wyjątkowo o godz. 15.30 wraz nabożeństwem dziękczynno-pokutnym w związku z kończącym się rokiem kalendarzowym. Na to wspólne dziękczynienie Bogu za miniony rok zapraszamy wszystkich parafian.
 8. Dnia 28 grudnia rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Kolędę będziemy zaczynali codziennie od godz. 16.00, a w soboty od godz. 10.00. Dzień wcześniej ministranci będą przypominać na odpowiednich ulicach o planowanej wizycie księdza. Na najbliższe dni plan kolędy będzie wyglądał następująco:

W Czwartek 28.12.17 r.: ul. Andersa 2-78 (parzyste).

W Piątek 29.12.17 r.: ul. Andersa 80-154 (parzyste).

W Sobotę 30.12.17 r.: ul. Andersa 156-188 (parzyste) i 9-119 (nieparzyste).

W związku z kolędą kancelaria parafialna w czwartek i sobotę będzie nieczynna.

 1. Parafia Zmartwychwstania Pańskiego w Wałbrzychu organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 13 do 20 kwietnia 2018 r., informacja szczegółowa i zapisy w zakrystii u proboszcza w/w parafii; zapisy z przedpłatą do 7 stycznia 2018;
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Do nabycia są także kalendarze parafialne na rok 2018 w cenie 15 zł. Mamy także świece Caritas na stół wigilijny w cenie 6 zł za małą i 15 za dużą oraz opłatki.