Ogłoszenia parafialne (24 listopada 2019 r.)

 1. Przeżywamy ostatnią niedzielę w roku liturgicznym, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto liturgicznej służby ołtarza. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w sobotę święto św. Andrzeja Apostoła. W przyszłą niedzielę, I niedzielę adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
 2. W tym roku opłatki będzie można nabyć w inny sposób niż w ubiegłych latach. Za tydzień w I niedzielę adwentu na wszystkich Mszach św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Będzie je można następnie nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 3. W niedzielę 1 grudnia na Mszy o godz. 12:00 siedmiu naszych ministrantów zostanie uroczyście ustanowionych lektorami. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji nowych lektorów.
 4. W niedzielę 1 grudnia w Domu Parafialnym odbędzie się kiermasz przedświąteczny stroików i ozdób choinkowych wykonanych przez nasze Seniorki. W ramach kiermaszu odbędzie się także degustacja potraw na stół wigilijny, przygotowana przez Hotel Maria oraz z racji pierwszej niedzieli miesiąca możliwość zjedzenia ciastka i wypicia kawy.
 5. Również 1 grudnia o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych.
 6. Próby scholi dziecięcej odbywają się w poniedziałki o godz. 16:30 oraz w soboty o godz. 10:00. W dalszym ciągu zapraszamy nowe osoby, które chciałyby śpiewać na chwałę Panu Bogu.
 7. W sobotę 7 grudnia o godz. 16:00 spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowanie. Spotkanie to będzie miało miejsce w kościele.
 8. W poniedziałek gimnastyka dla seniorów. W środę i w piątek o godz. 10:00 spotkanie w ramach Klubu Seniora.
 9. Dziś również ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe. Wielkie Bóg zapłać za złożone ofiary na remont naszego Kościoła.
 10. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Władysław Duda, Małgorzata Kmera, Robert Dworak, Stanisław Cholewa. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…