Ogłoszenia parafialne (24 marca 2024 r.)

1. Dziś VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. W tym tygodniu msze św. od poniedziałku do środy o godz. 7.00 i 18.00. W Wielki Czwartek tradycyjnie Mszy św. porannej nie będzie. Wieczorem tego dnia rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. Porządek Liturgiczny tego świętego czasu wygląda następująco:

Wielki Czwartek:
Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.

Wielki Piątek:
W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
O godz. 8.00 Jutrznia z Godziną Czytań. Od godz. 9:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa, po której odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia na rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Miłosierdzia. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie do godz. 22.00. Okazja do spowiedzi od godz. 21.00-22.00.

Wielka Sobota:
O godz. 8.00 Jutrznia z Godziną Czytań. W tym dniu, w którym wspominamy zstąpienie Chrystusa do Otchłani (Piekieł) również nie sprawuje się Eucharystii. Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 9.00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10.00 do 12.00 co pół godziny oraz o godz. 15.00 połączone z nowenną do Bożego Miłosierdzia.

Wielka Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:
Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w sobotę o godz. 20.00. Na tę najważniejszą Mszę św. roku liturgicznego zabieramy ze sobą świece. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. wg następującego porządku: Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00, następne Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 (z chrztami) i 18.00

2. Osoby, które zapisały się na Pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy prosimy o wpłacanie pozostałej kwoty za wyjazd do końca marca.

3. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:15. W czasie nabożeństwa tradycyjnie zbierana jest taca na kwiaty do Bożego grobu.

4. Do dziś naszym kościele znajduje się puszka na jałmużnę wielkopostną. Składana do niej jałmużna wielkopostna posłuży na pomoc dla biedniejszych mieszkańców naszej parafii na Święta Wielkanocne.

5. Przypominamy, że w tym roku przypada 130 rocznica powołania naszej parafii do istnienia oraz 125 rocznica konsekracji naszego kościoła. W związku z tym prosimy o przynoszenie starych zdjęć z opisem wydarzenia. Po selekcji umieścimy niektóre z nich w w/w folderze.

6. Przedstawiciele Rady Parafialnej rozprowadzają cegiełki, które pomogą nam sfinansować zalecenie straży pożarnej polegające na zamontowaniu na kościelnym strychu 4 przeciwpożarowych drzwi EI 30. Pod chórem są także do nabycia paschaliki na stół wielkanocny w cenie 10 zł i palmy na Niedzielę Palmową różnej wielkości.

7. W Wielki Czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8. Okazja do spowiedzi przedświątecznej w tym tygodniu poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17:00-18:00 oraz w Wielki Piątek od 21:00-22:00.

9. W przyszłą niedzielę jest ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe.

10. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Zenobia Sadowska, Zbigniew Koza. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…