Ogłoszenia parafialne (17 marca 2024 r.)

1. Dziś V niedziela Wielkiego Postu. W kalendarzu liturgicznym we wtorek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień.

2. Osoby, które zapisały się na Pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy prosimy
o wpłacanie pozostałej kwoty za wyjazd do końca marca.

3. Gorzkie żale o godz. 17:15. W czasie nabożeństwa tradycyjnie zbierana jest taca na kwiaty do Bożego grobu.

4. Dziś rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. Czesław Studenny, proboszcz parafii św. Zmartwychwstania Pańskiego w Wałbrzychu, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Plan rekolekcji jest następujący: w dniu dzisiejszym nauki na Mszach o godz. 7:30, 9:00, 10:30 (dla dzieci), 12:00 i 18:00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz.17:15. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką o godz. 9:00 i 18:00. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek od 8:00-9:00 i od 17:00-18:00. W tych dniach Mszy św. o godz. 7:00 nie będzie.

5. W piątek 22 marca odbędzie się 6 edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Wałbrzychu. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 20:00 w naszym kościele. Szczegóły dotyczące tegorocznych tras na plakacie w gablocie.

6. W piątek 22 marca o godz. 19:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Odbędzie się ono w salce na plebani. Obecność obowiązkowa.

7. Dnia 22 marca zostanie odprawione nabożeństwo do św. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Rozpocznie się ono bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00.

8. W naszym kościele znajduje się puszka na jałmużnę wielkopostną. Składana do niej jałmużna wielkopostna posłuży na pomoc dla biedniejszych mieszkańców naszej parafii na Święta Wielkanocne.

9. Przypominamy, że w tym roku przypada 130 rocznica powołania naszej parafii do istnienia oraz 125 rocznica konsekracji naszego kościoła. W związku z tym prosimy
o przynoszenie starych zdjęć z opisem wydarzenia. Po selekcji umieścimy niektóre
z nich w w/w folderze.

10. Przedstawiciele Rady Parafialnej rozprowadzają cegiełki, które pomogą nam sfinansować zalecenie straży pożarnej polegające na zamontowaniu na kościelnym strychu
4 przeciwpożarowych drzwi EI 30. Pod chórem są także do nabycia paschaliki na stół wielkanocny w cenie 10 zł i palmy na Niedzielę Palmową różnej wielkości.

11. Zbiórka ministrantów przed Triduum Sacrum w sobotę o godz. 11:00

12. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17:15. Zachęcamy do uczestnictwa.

13. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Edmund Karczewski. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…