Ogłoszenia parafialne (25 lutego 2018 r.)

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. W naszej parafii rozpoczynamy święte ćwiczenia rekolekcyjne, które poprowadzi ks. dr Krzysztof Wiśniewski – ojciec duchowny WSD Legnica.
 2. Wielkopostne nabożeństwa pokutne w naszej parafii: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.00 oraz o godz. 17.30. oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś wyjątkowo o godz. 17.15 – ze względu na rekolekcje. Zachęcamy do licznego uczestnictwa.
  Za udział w tych nabożeństwach możliwość uzyskania odpustu zupełnego.
 3. Trwają jeszcze zapisy na pielgrzymkę do Włoch, jaką organizujemy z parafią św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie Słupcu. Pielgrzymka jest przewidziana w dniach 9-18.04.2018 r. zachęcamy do udziału. Osoby, które się już zapisały prosimy o wpłaty za pielgrzymkę.
 4. W naszej parafii uruchomiliśmy punkt pomocy przy wypełnianiu zeznań podatkowych PIT za 2017 rok z uwzględnieniem 1% odpisu od podatku na konto Fundacji „Nasza Przyszłość”. Punkt jest czynny na plebanii w każdą sobotę, godz. 10.00 – 11.30. W poniedziałki i środy po mszy św. wieczornej.
 5. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca w tym dniu zbierana jest na remont dachu.
 6. Dziś również przeżywamy w Kościele w Polsce Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zachęcamy do modlitwy w intencji misji i misjonarzy.
 7. Program rekolekcji jest następujący: dziś Msze św. z nauką ogólną o godz. 7.30, 9.00, 12.00 i 18.00. O godz. 10.30 Msza św.
  z nauką dla dzieci, a o godz. 17.15. Nabożeństwo „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką ogólną o godz. 9.00 i 18.00. W ramach rekolekcji we wtorek po Mszy św. Adoracja Krzyża z pieśniami pasyjnymi
  i ucałowaniem relikwii Drzewa Krzyża Św. Śpiewy w wykonaniu Scholi Cantorum Exultet ze Świdnicy. W środę, w ostatni dzień rekolekcji okazja do spowiedzi od godz. 8.00-9.00 i od 17.00 do 18.00. Oprócz tego spowiedź z udziałem Księży z Dekanatu odbędzie się w Wielki Wtorek 27 marca, o czym jeszcze będziemy przypominać.
 8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W najbliższą sobotę o godz. 08:00 Różaniec połączony ze zmianą tajemnic różańcowych
  i Mszą św. z racji pierwszej soboty miesiąca. W tym dniu Księża odwiedzą chorych.
 9. W zeszłym roku zachęcaliśmy do głosowania na nasz projekt w ramach budżetu partycypacyjnego. Projekt obejmował budowę drogi na cmentarz od strony ul. I. Grabowskiej i 43 miejsca postojowe przy cmentarzu. Według sprawdzonych informacji prace przy realizacji naszego projektu ruszą na wiosnę. Tak więc obecna zima jest ostatnią z chodzeniem po błocie do kościoła 😊. Dziękujemy Radnym naszej dzielnicy za pomoc przy naszym projekcie.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowy numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.