Ogłoszenia parafialne (26.02.2017 r.)

1. Przeżywamy VIII niedzielę zwykłą. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w Środę Popielcową 1 marca rozpoczniemy Wielki Post. Dodatkowa msza św. w ten dzień o godz. 9.00. Na każdej mszy św. posypanie głów popiołem.
W sobotę Święto św. Kazimierza Królewicza.

2. Wielkopostne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 9.00 i 17.30.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30.

3. W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.30 różaniec, a następnie msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. W piątek po mszy wieczornej nabożeństwo pierwszopiątkowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Również w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

5. W sobotę o godz. 08:00 Różaniec połączony ze zmianą tajemnic różańcowych i Mszą św. z racji pierwszej soboty miesiąca. Księża wikariusze odwiedzą chorych.

6. Na remont dachu naszej świątyni Państwo Krystyna i Stanisław Mrowiec złożyli ofiarę w wysokości 200 zł. Anonimowi darczyńcy łącznie ofiarowali również 200 zł.

7. Dziś przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca z tej niedzieli przeznaczona jest na remont dachu naszej świątyni.

8. Caritas Diecezji Świdnickiej organizuje pomoc żywnościową dla osób uprawnionych do korzystania z pomocy społecznej, których dochód nie przekracza: 1268 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej, 1028 zł w przypadku osoby w rodzinie. Osoby chętne powinny zgłosić się do MOPS-u w Wałbrzychu, który wyda skierowanie do otrzymania pomocy żywnościowej zawierający adres Caritas Diecezji Świdnickiej (ul. Westerplatte 4-6, 58-100 Świdnica). Skierowanie należy przynieść na plebanię. Następnie Caritas Świdnica przy współudziale naszej parafii będzie się zajmować dystrybucją żywności. Będą to: makaron, ryż, herbatniki, mleko, ser, groszek z marchewką, fasola, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy, filet z makreli, szynka drobiowa, cukier, olej.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW – KLIKNIJ W OBRAZEK

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

10. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli: Henryk Chonij, Małgorzata Kwiatek i Marian Maślankowski. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

11. Życzymy wszystkim udanej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa.